Лише за минулий тиждень в Україні було зафіксовано понад 170 тис. випадків ГРВІ, причому більша половина — у дітей. З понеділка дистанційно навчатимуться діти на Київщині, Кіровоградщині, Хмельниччині, Рівненщині та Буковині. Лікар-імунолог, вакцинолог Андрій Волянський застерігає, що летальність як для грипу дуже висока — приблизно 2 %, і закликає щепити невакцинованих.
Лікар нагадує, що грип дуже небезпечний для людей похилого віку та людей будь-якого віку, які страждають на хронічні захворювання. Особливо небезпечний грип для дітей, навіть якщо вони рідко хворіють, оскільки, на відміну від дорослих, діти не мають специфічного захисту. Але його можна створити щепленням.
«Щепити проти грипу під час сезону можна. І ПОТРІБНО! Вакцина НЕЖИВА! Бажано 2 тижні після щеплення (час напрацювання антитіл) обмежити контакти. Але навіть якщо людина захворіє через декілька днів після щеплення, вакцина полегшіть перебіг», — говорить Андрій Волянський.
Що ж до вибору вакцини, то лікар наголошує, що обидві вакцини, представлені зараз в Україні зроблені за спліт-технологію (тому захищають від будь-якого грипу), містять 4 штами та мають гарний профіль безпеки.
Андрій Волянський радить уже на початку захворювання — підвищення температури, слабкість, головний біль, біль у м'язах, інтоксикація — робити швидкі тести: на грип, стрептокок, ковід, інші віруси та бактерії (РС, метапневмовірус, мікоплазма). Позитивний тест на одну з цих інфекцій одразу допоможе призначити етіотропне лікування та спрогнозувати перебіг і ризики. Проте негативний тест може бути хибнонегативним, тому важливо аналізувати епіданамнез і моніторити клінічну ситуацію, зробити клінічний аналіз крові, підкреслює імунолог.
Більше новин читайте на GreenPost.