Давно відомо, що людиноподібні мавпи займаються самолікуванням, поїдаючи рослини з цілющими властивостями. Тепер науковці вирішили з’ясувати, які саме напрацювання є в цих приматів, розповідає лікар Олександра Литкіна.
Не так давно ЗМІ писали про пораненого орангутанга, який для швидшого загоєння своїх ран використовував цілющу рослинну пасту. Команда науковців з Габону та Університету Дарема вирішила вивчити тропічні рослини, які вживаються дикими горилами Західної Африки.
Спочатку науковці відстежували, які рослини вживають в їжу західні рівнинні горили, що живуть у національному парку Мукалаба-Дуду в Габоні. Потім, поспілкувавшись із місцевими народними цілителями, вони відібрали зі складеного списку рослин чотири «перспективні» види для подібного вивчення: бавовняне дерево, один із підвидів кротону, африканський тик і фігове дерево.
Усі чотири відібрані види продемонстрували антибактеріальну активність у боротьбі з одним із видів супербактерій — штамом кишкової палички з множинною лікарською стійкістю. При цьому дослідники зазначили, що бавовняне дерево спрацювало й у боротьбі з усіма протестованими штамами. Це говорить про те, що горили в процесі еволюції навчилися їсти рослини, які приносять їм користь.
Лабораторні дослідження показали, що у складі цих рослин є і значна кількість антиоксидантів, і особливі речовини, здатні успішно боротися з мікробами. Наприклад, у корі цих дерев, що використовуються в народній медицині для лікування буквально всього — від безпліддя до розладу шлунку, — був виявлений широкий спектр хімічних речовин, що мають лікарську дію: від фенолів до флавоноїдів.
Більше новин читайте на GreenPost.