Догори
Дати відгук

Газпром може використовувати українські сховища для зберігання газу - Макогон

Україна може в цьому році додатково закачати в сховища до 10 мільярдів кубометрів газу

2 хв на прочитання29 Квітня 2020, 15:12
pixabay pixabay
Поділитись:

Газпром може використовувати українські сховища для зберігання газу, в цьому році в них можна додатково закачати до 10 мільярдів кубометрів. Про це в інтерв'ю РБК заявив глава Оператора ГТС України Сергій Макогон.

За словами Макогона, для цього потрібно просто підписати стандартний договір зберігання. 

"Тарифи у нас встановлює незалежний регулятор, і вони єдині для всіх замовників (близько 10 доларів за цикл зберігання 1 тис. кубометрів). Українські ПСГ в 3-5 разів дешевші за європейські, тому попит і економічна доцільність є", - зазначив він.

Макогон вважає, що використовувати ПСГ України  для Газпрому є досить  доцільним.

"Уже зараз компанія не повністю використовує орендовані потужності із транзиту - з 178 млн куб. м на добу використовується тільки в середньому 150 млн куб. м. Тобто 28 млн куб. м на добу оплачується, але не використовується. Тому є сенс розглянути доцільність використовувати всю оплачену потужність для ввезення газу в Україну, частину обсягу можна віддавати на транзит, а залишок завозити на зберігання. Взимку, коли попит в ЄС зросте, можна буде підняти газ з ПСГ і відправити в ЄС", - додав Макогон.

Він також переконаний, що ситуація може ускладнитися, коли будуть заповнені європейські сховища. І тоді Газпрому потрібно буде ще більш значно знижувати транзит, але при цьому оплачувати його в повному обсязі.

"Тому тимчасове зберігання в Україні могло б стати взаємовигідним рішенням. Ми відкриті до переговорів", - наголосив глава Оператора ГТС України.

Нагадаємо, раніше Макогон заявив, що вже до кінця 3-го кварталу Європейскі ПСГ можуть бути повністю заповненими, тому українські ПСГ можуть додатково прийняти ще 10 млрд кубометрів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго