Догори
Дати відгук

Фальсифікація українського меду у ЄС не доведена – експерт

ЄС не надав жодних офіційних підтверджень, що Україна поставляє фальсифікований мед до Європи

2 хв на прочитання16 Березня 2020, 12:46
Pixabay Pixabay
Поділитись:

ЄС не надав жодних офіційних підтверджень, що Україна поставляє фальсифікований мед до Європи. Про це у коментарі GreenPost заявила національний експерт Міжнародної продовольчої програми ООН (ФАО) Анна Бурка. 

Уповноважені органи України, зокрема Держпродспоживслужба, не поки що отримували ніяких офіційних документів щодо фальсифікації української продукції, наголосила вона. А.Бурка додала, що ситуація із світовими цінами та посилення конкуренції суттєво відобразилось на розподілі сил на ринку, а  подібні "медові скандали" були і раніше.

"В 2015 у вітчизняному меді, який експортувався до Чехії, знайшли заборонені речовини – антибактеріальні препарати. Заборона поставок діяла три місяці, проте не завадила Україні залишитись другим по обсягам постачальником на європейські ринки. А взагалі увесь мед, який йде на експорт до ЕС дуже ретельно перевіряється та відповідає стандартам якості та безпечності продукції, тому проблем бути не повинно", – повідомила  експерт.

Нагадаємо, у лютому цього року  одне із найбільших об'єднань виробників агропродукції ЄС Copa-Cogeca повідомило про кризову ситуацію на ринку меду. Головна проблема - це неприйнятна конкуренція і експорт дешевого меду із третіх країн.

Зокрема, серед останніх було названо Китай та Україну. Зокрема, у повідомленні організації сказано, що експерти оцінюють, що загальний обсяг китайського імпорту меду "складається з 70% цукрового сиропу і 30% меду". Стосовно українського меду експерти зробили припущення, констатуючи  швидке зростання імпорту в країни ЄС та зниження цін на мед. На їх думку, що може свідчити про вміст  цукрових сиропів у продукті.

Нагадаємо, Україна знаходиться у п’ятірці виробників меду в світі, першим в Європі, а також  світовим лідером за обсягом виробництва меду на душу населення. Українські пасічники за різними даними качають від 70 до 100 тис тонн меду щороку, що складає 5-6% світового виробництва.

Україньски виробники у 2012 р експортували мед в 11 країн, а результатами 2018 р - до більш ніж 50 країн світу. У 2017 р завдяки сприятливим умовам ринку бджолярі продали 67,8 тис. т меду. За результатами 2019 р – 55,6 тис. тонн меду, його вартість перевищила 100 млн доларів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.