Фахівці радять взимку не зловживати підгодівлею лебедів

2 хв на прочитання21 Грудня 2021, 17:22
Фото ілюстративне

Як не нашкодити турботою.

Лебеді — птахи кочівні, а не перелітні, — пояснюють екологи. Як зазначає видання «Є», далеко вони не відлітають, але протягом холодної пори року перелітають на певні відстані в пошуку місця, придатного для тимчасового перебування. «Деякі самці не відлітають на зимівлю з осілих водойм, щоб навесні першими зайняти кращі місця для гніздування. Тобто, йдуть на усвідомлений ризик. Не відлітає і ослаблена, хвора частина лебедів». Орнітологи вважають, що таким чином підтримується здоровий генофонд у популяції.

Йде похолодання, світлини птахів часто ширяться у соцмережах із закликами до порятунку. Та чи насправді ситуація настільки критична? Чи потрібна птахам допомога та як не нашкодити турботою? Адже у птахів, яких часто підгодовували, виробляється рефлекс: вони вже не хочуть самостійно шукати їжу.

«Перш за все, потрібно оцінити ситуацію, чи справді така допомога необхідна, — кажуть екологи. — Варто пам’ятати, що поява людини біля птаха, а тим паче відлов — це великий стрес. У такій ситуації птахи намагаються полетіти геть, а отже втрачають енергію, яка їм так необхідна, щоб попередити холоди. Тож якщо поруч реальної небезпеки (браконьєрів, бродячих собак або ж коли птах травмований) немає, а людей справді хвилює благополуччя птахів, краще за все залишити їх у спокої та не чіпати».

І додають, що птахам узимку холод не страшний, але їм важче пережити голод. Утім, якщо їх не годувати, то вони просто перелетять на ту водойму, де не замерзає вода.

До слова, на каскаді ставків у селі Северинівка на Вінниччині та сусідніх селах щороку гніздяться сотні лебедів. Нещодавно там зафіксували масову загибель птахів.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: