Догори
Дати відгук

На Вінниччині — мор птахів: на озері загинуло 100 лебедів (ФОТО)

Місцеві мешканці не знають причини цього лиха.

2 хв на прочитання29 Листопада 2021, 16:12
Фото: Голос України Фото: Голос України
Поділитись:

На каскаді ставків у селі Северинівка на Вінниччині та сусідніх селах щороку гніздяться сотні лебедів. Нещодавно тут зафіксували масову загибель птахів. Про це повідомляє «Голос України».

Одні мешканці  стверджують, що причиною є те, що зі ставка спустили воду, інші кажуть, що чули постріли.

Трупи птахів лежать у воді і їх клюють ворони. Поки прибрати мертвих птахів складно, адже воду злили і щоб перебратися через мул треба спеціальне взуття та захисний костюм.

Депутат Северинівської територіальної громади Олександр Кишук назвав це екологічним лихом. Він ініціював збори мешканців села, запрошує на них захисників природи з обласного центру. Про це він повідомив у соцмережах.

Фото: Голос України

«Треба щось робити, не можна мовчки дивитися, як гинуть благородні птахи, як орендар цідить став і нікому до цього немає діла, — каже Олександр Кишук. — Хтось перевіряв в орендаря дозвіл на це? Чи має він право перетворювати став на болото? Запитаємо в голови громади, якщо він прийде на наші збори». 

Голова Северинівської громади — на лікарняному, але прокоментував цю ситуацію телефоном.

«Читав повідомлення, бачив фотографії, але що призвело до загибелі лебедів, сказати не можу, — розповів голова Северинівської громади Василь Малярчук. — Став у нас дуже великий, площа плеса майже 137 гектарів. Договір оренди водного плеса оформляли ще до того, як була створена об'єднана громада. Знаю, що орендує став одне з ТОВ із Вінниці. Знаю, що в них документи тільки на оренду води, а на землю — нема. На сесії ухвалили рішення, що виготовимо документацію на землю під водоймою та вона буде власністю громади. Так само, як і прибережна смуга стане власністю громади».

Нагадаємо, що в Європі зникли 17–19 % птахів — основною причиною називають сільське господарство.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко