- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Фахівці радять взимку не зловживати підгодівлею лебедів
Лебеді — птахи кочівні, а не перелітні, — пояснюють екологи. Як зазначає видання «Є», далеко вони не відлітають, але протягом холодної пори року перелітають на певні відстані в пошуку місця, придатного для тимчасового перебування. «Деякі самці не відлітають на зимівлю з осілих водойм, щоб навесні першими зайняти кращі місця для гніздування. Тобто, йдуть на усвідомлений ризик. Не відлітає і ослаблена, хвора частина лебедів». Орнітологи вважають, що таким чином підтримується здоровий генофонд у популяції.
Йде похолодання, світлини птахів часто ширяться у соцмережах із закликами до порятунку. Та чи насправді ситуація настільки критична? Чи потрібна птахам допомога та як не нашкодити турботою? Адже у птахів, яких часто підгодовували, виробляється рефлекс: вони вже не хочуть самостійно шукати їжу.
«Перш за все, потрібно оцінити ситуацію, чи справді така допомога необхідна, — кажуть екологи. — Варто пам’ятати, що поява людини біля птаха, а тим паче відлов — це великий стрес. У такій ситуації птахи намагаються полетіти геть, а отже втрачають енергію, яка їм так необхідна, щоб попередити холоди. Тож якщо поруч реальної небезпеки (браконьєрів, бродячих собак або ж коли птах травмований) немає, а людей справді хвилює благополуччя птахів, краще за все залишити їх у спокої та не чіпати».
І додають, що птахам узимку холод не страшний, але їм важче пережити голод. Утім, якщо їх не годувати, то вони просто перелетять на ту водойму, де не замерзає вода.