Догори
Дати відгук

Епідеміолог: інформація про білочку, хвору на бубонну чуму, є фейком

Хоча носієм Yersinia pestis білочка була

1 хв на прочитання18 Липня 2020, 16:44
Поділитись:

У своєму коментарі GreenPost лікар-епідеміолог Олексій Галімський наголосив: білочка не могла бути хворою на бубонну чуму, тому що термін «бубонна чума» походить від «бубон» – лімфатичний вузол, який запалюється і наповнюється гноєм.

«Коли цей гній проривається всередину – у венозне русло, у лімфатичну систему – виникає сепсис, і, як правило, однією зі стадій є запалення легень. І тут розвивається вторинна, легенева чума, яка належить до особливо небезпечних інфекцій», – говорить Олексій Галімський.

Проте можливий і інший перебіг подій. Якщо бубон прорве назовні або його буде розкрито спеціально, цей гній вийде назовні. Це буде більш позитивний розвиток хвороби – сепсис може не розвинутись. Таким чином чуму і лікували в часи Середньовіччя.

«Я не знаю, де у білочки може бути запалений лімфовузол. Ідеться лише про те, що знайшли труп білочки, в якому було виявлено збудник чуми. І тому вважається, що білочка загинула від чуми. Але ні бубонної, ні легеневої чуми в тварин не буває. Це назви суто людських хвороб».

Окрім того, Олексій Галімський застерігає українців від «білкобоязні» – адже в наших широтах білки чуму не переносять.

Відомо, що ЗМІ поширили інформацію що  у США виявили білку з бубонною чумою.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.