Падіння виробництва стало причиною енергетичної кризи — бізнесмен

2 хв на прочитання18 Травня 2020, 21:06

Про це розповів співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний

Бізнесмен та співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний назвав основні причини енергетичної кризи. Про це він розповів Бізнес Цензор.

"Я вважаю, що зростання потужностей відновлювані джерела енергії в списку причин кризи стоять десь на четвертому місці. У чому причина №1? Відкриваємо Вікіпедію й дивимося, що в 90-х одномоментна потужність в енергосистемі України становила близько 52 ГВт. Зараз, дай Боже, 16 ГВт. Коли ми починали будувати ВДЕ, ця цифра була 23 ГВт. Іншими словами, падіння споживання, а значить — потужності виробництва електроенергії — це процес, який постійно супроводжує нашу країну. Ми — єдина країна, в якій влада займалася деіндустріалізацією та депопуляцією — люди звідси виїжджають", - заявив бізнесмен.

За словами експерта, основна причина таких подій — це відсутність системної політики для зростання промисловості та, відповідно, стимулювання зростання споживання електрики. Ця причина — ключова. А вірус COVID-19 лише посилив її.

"Ми, наприклад, багато років не можемо домогтися законопроєкту про індустріальні парки. Зараз ми будуємо біомасову електростанцію та купили частину обладнання в Туреччині. Я туди часто їжджу та вважаю, що індустріальні парки — це те, що вивело Туреччину в лідери світового розвитку. Там сотні таких парків. У нас — практично нуль. З огляду на те, що у нас падає споживання: ніхто, ніколи не будував ВДЕ, як додаткові потужності. Вони повинні заміщати собою традиційну генерацію в міру її морального та фізичного зносу", - розповів Тинний.

Він вважає, що в країні не працює екологічне законодавство. Переважна більшість старих енергоблоків працюють всупереч закону. Власники перешкоджають перевірці викидів в атмосферу та в воду, тому що, в разі порушень — потрібно зупинити ці станції назавжди. Крім того, Ігор Тинний впевнений, що енергетична криза це шанс закрити нерентабельні шахти.

"Це історичний шанс раз й назавжди закрити шахти. Вони нам не потрібні. Ця річ — негайна ліквідація всіх державних шахт, які не вдасться продати за одну гривню (подарувати) хоч кому-небудь", - повідомив бізнесмен.

Нагадуємо, очільниця Міністерства енергетики та захисту довкілля роз'яснила навіщо були відключені 5 блоків АЕС.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: