Догори
Дати відгук

Енергетична криза та 50 млрд боргу

Очільниця міністерства роз'яснила навіщо були відключені 5 блоків АЕС

2 хв на прочитання16 Травня 2020, 07:00
Поділитись:

Виконуюча обов'язки міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець повідомила, що енергетична галузь має дефіцит понад 50 мільярдів гривень, з яких 16 — у вугільній галузі. Про це міністерка  повідомила   в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера". 

Крім того, очільниця міністерства роз'яснила навіщо були відключені блоки АЕС.  

"Нам потрібно виробляти рівно стільки, скільки ми споживаємо. Тому нам було потрібно збалансувати генерацію відповідно до реального попиту. Й не можна сказати, що якась генерація була обмежена. Ми виходили з того, щоб забезпечити безпечне постачання електроенергії нашим споживачам. Після цього балансу було прораховано й паливний баланс й економічний, так от енергетична галузь у нас має дефіцит коштів понад 50 мільярдів  гривень. Ситуація дуже складна, саме тому був створений антикризовий штаб, який очолює прем'єр", - заявила Буславець.

Так, сума в 50 мільярдів - це дефіцит грошей 2020 року, без урахування попередніх заборгованостей.

Вона також повідомила, що  вже на першому засіданні цього антикризового штабу було напрацьовано комплексні рішення, які спрямовані на те, щоб наша енергосистема працювала стабільно та безпечно.

"Наші дії направленні на те, щоб збалансувати роботу енергоринку шляхом зменшення отого адміністративного втручання, яке спотворило ринок", - зазначила Буславець.

У міністерстві енергетики та захисту довкілля вважають, що зелений тариф це позитивне явище, але щоб усі галузі енергосистеми працювали гармонійно, їх треба збалансувати.  

Нагадаємо, в Україні найдешевша електрика в Європі, про це розповіла Ольга Буславець.
Тим часом, Україна за місяць втричі зменшила імпорт електрики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.