Згідно з доповіддю Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), погодний феномен Ель-Ніньйо, частково відповідальний за високі температури в багатьох місцях, імовірно, скоро закінчиться. Замість нього з серпня по листопад з імовірністю близько 70 % настане період Ла-Нінья, повідомляє ВМО. Це буде характеризуватися нижчою температурою води на поверхні центральної та східної частини Тихого океану поблизу екватора в поєднанні з вітром, дощами та змінами атмосферного тиску. У багатьох регіонах, особливо в тропіках, це погодне явище змінює вплив явища Ель-Ніньйо на протилежний, розповідає Die Zeit.
Вплив Ла-Нінья більш помітний в тропіках і субтропіках, ніж, наприклад, у Європі. Ель-Ніньйо призвів до рекордних температур та екстремальних погодних умов у всьому світі з середини минулого року. Тому ВМО закликає до створення систем раннього попередження про екстремальні погодні умови в усьому світі до 2027 року.
Однак це не змінить довгострокового глобального потепління, спричиненого антропогенною зміною клімату, вважають в організації ООН.
«Наша погода і надалі буде більш екстремальною через додаткове тепло і вологість в атмосфері», — заявив заступник генерального секретаря ВМО Ко Барретт. Згідно з поточним прогнозом, на крайній півночі Південної Америки, в Центральній Америці, Карибському басейні та деяких частинах Східної Африки, серед іншого, на початку Ла-Ніньї слід очікувати опадів, що перевищують середні показники.
За даними ВМО, пік Ель-Ніньйо припадає на грудень. Ель-Ніньйо описує потепління центральної та східної частини Тихого океану. Це має глобальний вплив — як на температуру, так і як підсилювач екстремальних погодних явищ. Явище відбувається природним чином кожні два-сім років. Із погляду середньої глобальної температури, 2023 рік був, безумовно, найтеплішим роком із часів індустріалізації. Під впливом Ель-Ніньйо, який розвинувся в червні 2023 року, відтоді рекордні температури вимірюються щомісяця.
Більше новин читайте на GreenPost.