Догори
Дати відгук

Експорт українських яблук до Білорусі зріс утричі, які сорти найпопулярніші

Імпорт яблука з України різко зріс після заборони імпорту з Польщі та інших країн ЄС

2 хв на прочитання22 Лютого 2022, 19:46
Яблука Яблука
Поділитись:

Через те, що частина експортерів, зокрема країни ЄС, припинили постачання продукції до Білорусі, ціни на імпортні позиції в країні зросли. Зокрема, суттєво подорожчали яблука. Це робить ринок надзвичайно привабливим для українських експортерів. У грудні Україна продала до сусідньої країни втричі більше яблук, ніж у грудні 2020 року, повідомляє SEEDS.

“Із великих постачальників, у яких Білорусь може купити яблуко, залишилися лише Молдова, Україна та Туреччина. Тому не дивно, що імпорт яблука з України різко зріс після заборони імпорту з Польщі та інших країн ЄС. Імпорт українського яблука у грудні 2021 року до Білорусі з України потроївся порівняно з тим самим місяцем попереднього року та подвоївся порівняно з листопадом. У січні, за попередніми оцінками, імпорт, незважаючи на свята, може виявитися не нижчим за грудневі показники. При цьому в Білорусі зберігається тенденція зростання цін на яблуко, тоді як ціни в Україні та Молдові залишаються стабільними”, – зазначають аналітики.

Одним з найпопулярніших на ринку Білорусі є яблуко сорту “Голден Делішез” (Golden Delicious). Наразі ціни на це яблуко в країні в чотири рази вищі, ніж в Україні та вдвічі вищі за вартість продукту в Молдові.

Попри це, яблука вищої якості до Білорусі наразі постачати не вигідно, оскільки уряд країни регулює ціни, встановлюючи максимальну межу подорожчання. Саме тому на ринку наразі представлені переважно яблука невисокої ціни та якості.

Раніше ми писали, що Harvard Health назвав яблука найкращими фруктами для зниження рівня холестерину

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.