Догори
Дати відгук

Експерти розвінчали найпопулярніші міфи про газ

Українці досі не хочуть повірити, що електроенергія на 165 відсотків дорожча за газ та, що за транспортування блакитного палива потрібно платити

2 хв на прочитання08 Вересня 2020, 16:43
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

В Україні найдорожчий газ, а обслуговування газового обладнання має бути безкоштовним - це лише деякі із найпопулярніших міфів українців про газ. Їх спростовував директор компанії ЄГАЗ і голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан  сьогодні, 8 вересня, на вебінарі “Запуск роздрібного ринку газу: чого очікувати споживачам?”передає GreenPost.

Міф перший. Українці досі впевнені, що ціна на вітчизняний газ зависока. Однак, статистика стверджує протилежне. За даними Eurostat, минулоріч ціна на газ в Україні була у 3, 5 разів нижча, ніж у країнах ЄС. Тисячу кубів блакитного палива у нашій країні коштувала 276,7 євро. У той же час наші найближчі сусіди поляки віддали 489,9 євро за тисячу кубів. Болгарія платила за блакитне паливо 461 євро. Великобританія - 511,4 євро.

Міф другий. Споживачі вважають, що у різних постачальників різна якість газу. Але це технічно неможливо. Адже весь газ, незалежно від компанії-постачальника прямує до осель під тиском у єдиній газовій мережі. Якість палива більше залежить від стану газового обладнання.

Міф третій. Люди досі думають, що платіжка за доставку газу - це додаткове навантаження на їх гаманець. І, якщо за спожитий газ сплачують 98 відсотків споживачів, то за транспортування блакитного палива лише 65 відсотків.

Міф четвертий. Котли та газові колонки мають обслуговувати безкоштовно. Українці надто легковажно ставляться до свого газового обладнання, що зменшує якість подачі палива й часто призводить до нещасних випадків. 

Міф п'ятий. Опалювати газом дорожче, ніж електроенергією. Експерти одностайні: у європейських країнах, до яких географічно належить і Україна, газ залишається дешевшим за світло. Так, минулого року  кіловат-година електроенергії  була дорожча за кіловат-годину газу на 165 відсотків.

Як ми інформували раніше, 62 % споживачів блакитного палива хочуть, аби газ постачали до їх осель безперебійно. 47 % українців вимагають доступні та прохорі ціни на цей вид палива. А 37 %виступили за зручність: хочуть, аби світло та газ їм постачала одна й та сама компанія. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.