Догори
Дати відгук

Масштаби фальсифікації оливкової олії в Україні — на 80 % підробка

Підробку виготовляють... із соняшникової олії.

3 хв на прочитання01 Листопада 2021, 21:19
Фото:
Молодий буковинець Фото: Молодий буковинець
Поділитись:

Приблизно 70–80 % оливкової олії, яку продають на ринках в Україні, є підробкою. В інтернет-магазинах фальсифікату оливкової олії ще більше — «там просто смітник». Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

За його словами, в деяких випадках — це ще й небезпечний фальсифікат, адже ніхто не знає, яку «хімію» можуть містити її домішки.

У кращому випадку покупців обманюють щодо якості оливкової олії.

«Наприклад, коли пишуть Extra Virgin Oil, за фактом це звичайна оливкова олія», — говорить Несміянов.

Однак це ще півбіди, коли брешуть тільки про якість олії, каже він. У більшості випадків фальсифікують і її хімічний склад. За словами експерта, саме оливкову олію підробляють найчастіше через те, що вона дорожча за інші рослинні олії. Таким чином, приблизно 70–80 % так званої оливкової олії, яку продають на українських ринках, насправді — фальсифікат у найчистішому вигляді.

Наприклад, оливкова олія в одно- та п’ятилітровий жерстяних банках, яка продається за 110–130 і 310–350 гривень, у переважній більшості випадків — підроблена.

«Це або не оливкова олія взагалі, або якийсь ширпотреб», — говорить Максим Несміянов.

Найчастіше підроблену оливкову олію виготовляють із… соняшникової. До неї просто додають різні смакові добавки.

Однак мало того, що споживачів елементарно надувають за ціною — адже й ніхто не може поручитися за якість тих домішок, за допомогою яких простий український соняшник перетворюється на благородну оливу.

Максим Несміянов каже, що їм, правда, довелося одного разу під час перевірки зустріти на ринку і натуральну італійську оливкову олію. Але і вона була прострочена через те, що натуральний продукт коштує дорого та продається дуже мляво. Однак найбільше засилля підробок — у товарі з інтернет-магазинів. Ось там фальсифікат іде суцільним потоком.

«Найчастіше підроблену олію продають в інтернеті. Там маса як зіпсованого товару, так і підробленого. Там просто смітник. Жодного контролю, ніхто ні за що не відповідає», — зазначив експерт.

Звичайно, неспеціалісту відрізнити на око натуральну оливкову олію від підробки не так просто, каже Несміянов. Єдине, що можна порадити покупцям — ретельно розглядати етикетку, зокрема, чи є текст українською.

«Якщо його немає, то я розумію, що це не контрабанда — це олія, розлита у підвалах України, — зауважив експерт і підсумував: у супермаркетах я такого товару не бачив, а на базарах бачу цю олію скрізь. Але контролюючі органи цим не займаються, нікому діла до цього немає».

Нагадаємо, як відрізнити справжнє вершкове масло від фальсифікату.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.