Економія у $200 мільйонів: вітчизняне сховище відпрацьованого ядерного палива запрацювало на повну потужність

1 хв на прочитання20 Грудня 2023, 17:45
Сховище відпрацьованого ядерного палива

Сховище призначеною для тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива з Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської атомних електростанцій.

ДП «НАЕК «Енергоатом» вже повноцінно транспортує відпрацьоване ядерне паливо з вітчизняних реакторів до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), спроєктованого американською компанією Holtec International. Про це йдеться у пресрелізі Енергоатому.

ЦСВЯП не лише дає можливість щорічно заощаджувати близько 200 млн доларів США, а й робить нашу країну цілком самодостатньою у стратегічно важливій сфері поводження з відпрацьованим ядерним паливом та його зберігання.

«Безпечна, надійна і захищена експлуатація Сховища є критично важливою для забезпечення безперебійного постачання електроенергії нашим громадянам. Зараз ЦСВЯП успішно експлуатується та виконує свою функцію на 100%. Водночас економія коштів на вивезення та сухе зберігання відпрацьованого ядерного палива з вітчизняних АЕС лише цього року вже повністю покрила витрати на будівництво Сховища», – зазначив президент ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«Завдяки введенню цього об'єкта Україна стала одним зі світових лідерів у сфері централізованого зберігання відпрацьованого ядерного палива», – заявив президент і генеральний директор Holtec доктор Кріс Сінгх.

Нагадємо, Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива є автономною ядерною установкою, призначеною для тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива з Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської атомних електростанцій. Раніше з цих трьох АЕС воно вивозилось на зберігання та переробку до росії, і це щороку коштувало Україні, близько, 200 млн доларів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: