Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • Екологи заявляють про трелювання деревини по струмках та суцільні рубки на межі із заповідником «Ґорґани»

Екологи заявляють про трелювання деревини по струмках та суцільні рубки на межі із заповідником «Ґорґани»

Екологи зафіксували масове проведення рубок рідколісся в охоронній зоні природного заповідника «Ґорґани».

2 хв на прочитання02 Серпня 2022, 11:00
Типовий вигляд гірських струмків після трелювання по них деревини (квартали 13 та 17 Зеленського лісництва Надвірнянського лісгоспу) Типовий вигляд гірських струмків після трелювання по них деревини (квартали 13 та 17 Зеленського лісництва Надвірнянського лісгоспу)
Поділитись:

Протягом останніх років МБО «Екологія – Право – Людина» та наші колеги з інших природоохоронних організацій неодноразово писали про численні порушення природоохоронного законодавства під час рубок у Карпатському регіоні, а також про екологічно сумнівні рубки, які, на жаль, залишались законними. 

Нещодавно екологом ЕПЛ у межах ДП «Надвірнянське лісове господарство» було виявлено декілька кричущих прикладів руйнування екосистем гірських річок та струмків шляхом трелювання деревини з лісосік прямо по їхніх руслах. Що порушує як національне законодавство, так і міжнародні принципи сталого лісокористування.

При цьому, Надвірнянський лісгосп щонайменше із серпня 2017 року є утримувачем FSC-сертифікату, який дозволяє йому продавати заготовлену деревину на ринки країн ЄС, як таку, що було отримана екологічно відповідальним способом. До речі, на днях у підприємства має відбутись ресертифікаційний аудит, оскільки чинність останнього сертифіката збігла 31 липня.

Також екологи зафіксували масове проведення рубок рідколісся в охоронній зоні природного заповідника «Ґорґани». Хоча законодавство не забороняє такі рубки в охоронних зонах заповідників, а копію положення про охоронну зону заповідника «Ґорґани»  отримати не вдалось, рубки рідколісся, які за своїм виглядом є суцільними, мають негативний вплив на лісові екосистеми заповідника, що перебувають під суворою охороною. Так, по периметру рубок спостерігається всихання ялини, викликане різкими змінами освітлення та вологості поруч із суцільною рубкою.

Також у межах охоронної зони у природного заповідника «Горгани» Надвірнянським лісгоспом проводяться суцільні санітарні рубки. Так, 06.07.2020 лісгосп виписав собі лісорубний квиток № 017674, який передбачає проведення таких рубок у виділах 8 та 10 кварталу 32 Довбушанського лісництва.

Екологи вважають, що вже зараз треба відкривати для доступу громадськості основні лісові реєстри, як-от Відкритий реєстр лісорубних квитків на сайті ДП «ЛІАЦ» .

А також очевидно, що для забезпечення ефективного виявлення та покарання порушників природоохоронного законодавства, в тому числі серед лісгоспів, якнайшвидше має бути проведена реформа державного екологічного контролю (ухвалення законопроєкту № 3091 та низки підзаконних НПА до нього).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.