Екологи проти планів Офісу президента вирубати Карпати «під зимову Олімпіаду»

2 хв на прочитання04 Серпня 2020, 17:01
Фото - Vitaliy McGregor

"Олімпійські" об’єкти буде зводити корпорація, що тісно співпрацює з Росією

Активісти збирають підписи під зверненням на захист Полонини Боржава - карпатського хребта та розташованої на ньому міжнародної природоохоронної території.

Вони вимагають від президента України, міністра захисту довкілля та природних ресурсів, міністра молоді та спорту й міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відмовитися від планів зведення на Боржаві гірськолижних курортів, високогірних спортивно-туристичних кластерів, вітрових електростанцій та інших об’єктів, які можуть знищити природні екосистеми та зруйнувати природу цього гірського краю.

 

«Боржавський хребет є природоохоронною територією міжнародного значення — об’єктом Смарагдової мережі Європи, затвердженим Постійним комітетом Бернської Конвенції, що є частиною екологічної мережі Українських Карпат. На цій території науковцями виявлено 94 види птахів, серед них 8 видів, занесених до Червоної книги України, 9 видів рукокрилих, 21 вид судинних рослин, занесених до Червоної книги України та 22 види безхребетних тварин», - говорить голова Екологія-Право-Людина Олена Кравченко.

Довідково: Полонина Боржава — гірський масив на Полонинському хребті в Українських Карпатах, між річками Віча і Рікою, розташований у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського, Іршавського і (частково) Хустського районів Закарпатської області, оточений заповідними територіями, давній гірський хребет з крутими схилами та слідами зледенінь. Довжина масиву близько 30 км, пересічна ширина 3—4 км (місцями до 10 км і більше), максимальна висота 1681 м (гора Стій).

Як ми вже повідомляли, ОПУ веде переговори про будівництво «високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластера «Боржава» з компанією, яка проводила Олімпійські ігри в Сочі у 2014 році та чемпіонат світу з футболу в Росії у 2018. Визнання прогресивними країнами світу Росії як агресора і застосовані до неї санкції не завадили «бізнесменам» співпрацювати з Росією.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: