Морська природоохоронна стратегія, яку нещодавно презентувало Міндовкілля, екологи розкритикували за низку неточностей та те, що документ не враховує положення міжнародних документів. Результати своєї роботи опублікували на Facebook-сторінці Української природоохоронної групи.
Експерти зауважують, що Стратегія уникає згадок про окремі зобов'язання України згідно з Угодою про асоціацію з ЄС. Текст Стратегії навіть не згадує питання створення Смарагдової мережі, що є безпосереднім пунктом зобов'язань України в Угоді про асоціацію з ЄС.
Екологи також наголосили на тому, що в тексті стратегії мають бути впроваджені положення Директиви про захист диких птахів та Директиви про збереження природного середовища існування, дикої флори та фауни.
У Стратегії також не згадуються особливості роботи на окупованій території Криму. Проєкт Стратегії недостатньо розкриває питання щодо анексії Криму, окупації частини Донецької області та перешкод, створених Росією в користуванні Україною Азовським морем, а також виключною економічною зоною в Чорному морі.
Також в тексті Стратегії нічого не сказано про акваторії водно-болотних угідь, яких в Україні нараховується 39. Хоча щодо них розробляються менеджмент-плани, а їхні межі визначаються згідно з затвердженими Кабміном планів.
Як ми інформували своїх читачів раніше, Володимир Зеленський підписав закон про водний транспорт. Цей документ регулює відносини в галузі судноплавства у внутрішніх водах України.