Екологічні законопроєкти жовтня: які зміни принесли та чи були проголосовані

5 хв на прочитання03 Листопада 2020, 17:04
Фото: Zik.ua

Деякі із них “застрягли” на розглядах у комітетах, а один законопроєкт взагалі відхилили

За минулий місяць на розгляд профільних комітетів народні обранці та Кабінет Міністрів України внесли 18 законопроєктів, які стосувалися захисту тварин та довкілля й боротьби з коронавірусною хворобою. Що з цими законопроєктами було далі, розбирався GreenPost.

Але спочатку трохи статистики.

Ініціаторами 4-х законопроєктів виступив Кабінет Міністрів України, 14 до Верховної Ради подали народні обранці. 

Серед поданих 18 законопроєктів були такі:

А тепер детальніше про долю найцікавіших.

4169 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" 

Ініціатор  - очільник Уряду Денис Шмигаль. Законпроєкт подано на розгляд профільного комітету 1 жовтня. 

Розроблений з метою надання визначення електромобілям та електрозарядній інфраструктурі. У змінах до закону міністри пропонують надати визначення  видам електротранспорту, гібридним автомобілям, станціям зарядки автомобілів. Адже у попередній редакції закону такі пункти були відсутні.

2558 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України що стосуються відносин у сфері перевезення живих тварин, а також окремих питань карантину (інших ветеринарно-санітарних положень)

ВРУ одержала законопроєкт ще 9 грудня 2019 року. 5 жовтня 2020 року його було надано на заміну. Ініціаторами виступила група народних депутатів. 

Законопроєкт пропонує заборонити знищувати здорових живих тварин у разі неможливості повернення тварин у країну відправлення. У цьому випадку тварини повинні бути поміщені на карантинну станцію (пост) для проведення відповідних заходів карантину, що встановлений і контрольований державною службою ветеринарної медицини. У разі відсутності захворювань тварини можуть бути повернуті власнику живими або передані іншим особам відповідно до законодавства України. В даний час закон передбачає тільки одну можливість – знищення живих тварин.

Наразі знаходиться на розгляді у профільному комітеті. 

4182 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

Ініціаторами виступили група народних депутатів на чолі з Петром Юрчишиним

Законопроект мав на меті:

  1. встановити єдині правила державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах операторів ринку тварин;
  2. удосконалити ефективний та дієвий засіб виявлення, локалізації, контролю і при можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України;
  3. спрощення механізму відшкодування коштів з Державного бюджету України за проведену ідентифікацію тварин для власників тварин – фізичних осіб;
  4. визначення складових системи ідентифікації та реєстрації тварин;
  5. встановити відповідальність за невиконання операторами ринку тварин вимог чинного законодавства з ідентифікації та впровадження адміністративних санкцій до громадян та посадових осіб при виявленні порушень.

На жаль, 21 жовтня законопроєкт було відкликано.

 4187-1 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення надрокористування

Ініціатор - народний депутат Олег Бондаренко.

Законопроєкт має на меті  врегулювати проведення електронного аукціону та синхронізувати його з Інтерактивною картою корисних копалин, яку планують створити на базі веб-сайту Державної служби геології та надр.

Оновлений законопроєкт також передбачає встановлення єдиного строку у 20 днів, протягом якого Державна служба геології та надр має винести ділянку надр з Інтерактивної карти корисних копалин на електронний аукціон. Також депутати внесли зміни у перелік фізичних та юридичних осіб, які можуть бути користувачами надр.

Як ми писали раніше, 20 жовтня зоозахисники та екоактивісти прийшли під стіни Верховної Ради  аби вимагати від народних обранців прийняти законопроєкти, які заборонять діяльність шкуродерень та посилять відповідальність за жорстоке ставлення до тварин.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: