Деякі з динозаврів, які свого часу блукали нашою планетою, насправді могли жити не на землі, а під землею. Йдеться, зокрема, про тесцелозаврів (T. Neglectus) або ж їхніх предків, які були невеликими, але масивними тваринами і жили на території сучасної Північної Америки понад 66 мільйонів років тому.
Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у журналі Scientific Reports, пише Obozrevatel.
Автори роботи дослідили динозавра на ім'я Вілло, який є експонатом Музею природничих наук Північної Кароліни.
Комп'ютерна томографія черепа динозавра дозволила вченим відтворити його мозок, який містив кілька сюрпризів. Виявилося, що T. Neglectus мав дивовижний нюх, але жахливий слух.
Вчені зазначають, що ці риси притаманні сучасним тваринам, які проводять принаймні частину свого часу під землею, тож вони припускають, що й предки цього динозавра також могли так робити.
Він також мав надзвичайно добре розвинене відчуття рівноваги, що допомагало йому точно визначати положення тіла в тривимірному просторі – ще одна риса, яка часто трапляється у тварин, які риють землю.
Дослідження показало, що діапазон слуху T. Neglectus обмежений, вони здатні були чути лише близько 15% частот, які можуть розпізнати люди. Зокрема динозаври погано чули високочастотні звуки, але компенсували цю ваду слуху винятковим нюхом.
Динозавр мав довжину близько 3,6 метра і важив близько 340 кілограмів.
Раніше ми писали: Незвичайна знахідка: у шлунку динозавра знайшли рештки його останньої жертви