Це, безумовно, зручно: дитина зголодніла, висмоктала порцію їжі прямо з м’якої упаковки, як космонавти — з тюбика, і можна гуляти далі. Але захоплюватися таким форматом харчування не варто, пише Lhealth.info
По-перше, тому що таке пюре або сік часто просто набиті цукром. При цьому упаковки з дитячим харчуванням завдяки старанням маркетологів виглядають як дуже здорова їжа з натуральними фруктами і овочами.
Насправді ж, багато з них містять майже 10 грамів цукру. Таку порцію можна дозволити з’їсти хіба що дитині від чотирьох років і старше, але ніяк не малюкові. Надлишок цукру ні до чого доброго не призводить: він псує зуби, викликає збільшення у вазі понад норми, а в перспективі — призводить до діабету.
Кількість цукру, яке можна їсти дітям в день, залежить від віку. Для дітей від чотирьох до шести років воно повинно бути обмежене максимум 19 грамами на добу. Діти від семи до десяти років можуть з’їдати не більше 24 грамів, а від одинадцяти і старше — не більше 30 грамів. Популярні дитячі ласощі містять убивче кількість цукру: в одній банці коли (35 грамів цукру) або в одному батончик Марс (33 грами) вже більше максимального кількість цукру, що дитина може з’їсти за день. А з’ївши на сніданок тарілку з солодкими пластівцями (24 грама цукру), діти вже вичерпують свій добовий ліміт, ще навіть не вийшовши з дому.
Експерти рекомендують використовувати менше пакетиків і баночок з дитячим харчуванням, як би вигідно це не було для вічно зайнятих батьків, і балансувати солодкий, кислий і гіркий смаки, якщо ви готуєте самі харчування.
По-друге, через саму консистенцію їжі з пакетиків діти не вчаться жувати. В результаті “Мамські” форуми виявляються переповнені питаннями про те, як навчити дитину жувати хоч щось, що не пропущено через блендер.
Проблеми з жуванням мають і довгострокову неприємну перспективу. Якщо молочні зуби не виконують свою функцію, тобто не подрібнюють їжу, вони можуть випасти завчасно. А це вже може привести до різних патологій стоматологічного характеру.
«Дітей у всьому світі буквально насильно змушують харчуватися високовуглеводними продуктами харчування. Навіть на молочній кухні роздають пакетовані соки, які, по суті, є розчином цукру у воді. Треба розуміти: цукор по ефекту можна прирівняти до речовин, що викликають сильну фізичну і психічну залежність.
Але якщо батьки захочуть цілеспрямовано відучити своє чадо від цукрової залежності, це цілком можливо. Треба дати смачну альтернативу, демонструвати правильну харчову поведінку самому”.