Приватний енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова націлений на отримання прибутку, й питання забезпечення шахтарів роботою його не хвилює, оскільки це завдання уряду. Про це розповів УНІАН науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев, коментуючи інформацію про покупку ДТЕК електроенергії у НАЕК «Енергоатому» замість того, щоб завантажити роботою власні вугільні теплоелектростанції й дати роботу шахтарям.
«Якщо ДТЕК вважатиме, що їм не потрібно видобувати вугілля — вони закриють всі свої шахти. Шахтарі, які страйкують, — це проблема уряду. Закриття шахт і соціальна напруженість — це питання уряду, й ДТЕК це не стосується. Оскільки завдання будь-якого суб'єкта господарювання — отримання прибутку», - сказав він.
На думку Рябцева, забезпечувати роботою шахтарів не є метою ДТЕК, оскільки їхня мета — максимальна фінансова прибутковість.
«Якщо їм не вигідно видобувати вугілля й направити його на теплові станції, то вони не будуть цим займатися. У нас ринкові відносини, які передбачають, що підприємство повинно бути прибутковим. І нікого не хвилює, що буде з шахтарями», - додав він.
За словами Рябцева, якщо держава вважає за необхідне стимулювати підприємства вугільної промисловості, то вона повинна приймати відповідні рішення.
«Якщо держава вважає, що необхідно забезпечити роботу вугільної української промисловості, то тоді необхідно передбачити низку заходів, спрямованих на стимулювання розвитку відповідної галузі. Або робити якісь дії», - пояснив він.
Експерт вважає, що якщо є можливість купити електроенергію дешевше й продати дорожче, то ДТЕК це і робить. До того ж, підприємства розташовані в різних регіонах України, тому в деяких місцях енергохолдингу вигідніше купувати електрику, ніж виробляти її.
«ДТЕК не зобов'язаний сам у себе купувати електричну енергію. Це сукупність суб'єктів господарювання, й вони будуть купувати електроенергію там, де це вигідно», - сказав він.
Тим часом, «Центренерго» буде купувати вугілля в Ахметова за кредитні кошти.