- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- Довгострокова мета України - кліматична нейтральність в енергетиці
Довгострокова мета України - кліматична нейтральність в енергетиці
Нещодавно ухвалено розпорядження Уряду щодо розподілу річних квот
Майбутнє української енергетики – це мікс відновлюваних джерел енергії, атомної генерації, осучасненої і ефективної теплової генерації і розподіленої генерації на місцях. На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час онлайн-зустрічі Energy Freedom by Energy Club на тему «Інвестиції у відновлювану енергетику України: механізми стимулювання».
«Війна позбавила нас значної потужності вугільної генерації, яку необхідно замінити кліматично нейтральними технологіями. Майбутнє української енергетики – це мікс відновлюваних джерел енергії, атомної генерації, осучасненої і ефективної теплової генерації і розподіленої генерації на місцях», – зазначив він.
Микола Колісник нагадав, що Урядом України було схвалено Національний план розвитку відновлюваної енергетики, який передбачає зростання до 2030 року частки ВДЕ в енергетичному балансі країни не менше ніж до 27%. Він зазначив, що протягом лише військових 2022-2024 років в Україні було введено в експлуатацію понад 860 МВт нових потужностей ВДЕ. Водночас значна частка відновлюваної генерації розташована на окупованих територіях.
«Передбачено низку дій щодо вдосконалення умов розвитку відновлюваної енергетики. Зокрема, механізми щодо підтримки відновлюваної енергетики на ринкових конкурентних засадах. Це запровадження укладення довгострокових прямих договорів купівлі-продажу електричної енергії між виробниками з відновлюваних джерел енергії та споживачами. Також важливу роль відіграє запровадження механізмів гарантій походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ», - зазначив він.
Микола Колісник нагадав, що нещодавно ухвалено розпорядження Уряду щодо розподілу річних квот підтримки відновлюваної енергетики на аукціонах у 2025 році і графіки проведення аукціонів.
Він також зауважив, що держава активно підтримує розвиток не лише відновлюваних джерел енергії, але й систем накопичення енергії, які є важливим інструментом для підвищення стійкості енергосистеми. Такі системи сприяють балансуванню частоти, забезпечують додаткову потужність у години дефіциту.
Більше новин читайте на GreenPost.