Догори
Дати відгук

Дослідження: маска лише допомагає доставити вірус до мозку

2 хв на прочитання19 Травня 2020, 10:58
Поділитись:

Доктор Рассел Блейлок, американський нейрохірург у відставці, застерігає, що маски для обличчя можуть виявитися не лише некорисними, а й шкідливими для тих, хто їх носить. Він підкреслює, що тільки хворі люди повинні носити маски для обличчя, пише The Science Times.


Спочатку «під роздачу» потрапили рукавички. Виявилось, що вони не забезпечують імунітет від вірусів, і їх носіння не означає, що можна торкатися всього, що знаходиться в межах досяжності. Крім того, мікроби, які контактують з вашими рукавичками, можуть бути перенесені на всі інші поверхні, яких ви торкаєтесь, так само як і без рукавичок.


За словами науковця, не було проведено жодних досліджень, щоб встановити, що тканинна маска чи маска N95 захищають від коронавірусу. Однак загальні рекомендації по всій земній кулі – маску треба носити усім. Таким чином начебто можна убезпечитись від передачі вірусу хворими без симптомів.

Окрім відсутності наукових доказів, які вказують на необхідність використання маски для обличчя для профілактичних заходів, кілька досліджень досліджували небезпеку носіння маски для обличчя, особливо протягом тривалих періодів.

До таких небезпек належать підвищена опірність дихальних шляхів, накопичення вуглекислого газу, гіпоксія або недостатнє постачання кисню, головні болі та навіть інші небезпечні для життя ускладнення.

У дослідженні, проведеному Національною університетською лікарнею Тайваню, було встановлено, що використання масок N-95 у медичних працівників викликало у них гіпоксемію (низький рівень кисню в крові) та гіперкапнію (підвищення у крові рівня вуглекислого газу).

Ще одне дослідження повідомляло про головні болі у медичних працівників, які використовували ту саму захисну маску для обличчя. Так само було виявлено, що вагітні жінки, що носять маски N-95, мали проблеми з диханням, пов'язані з використанням маски.

Найновіші дані також показують, що завдяки масці коронавірус у деяких випадках може потрапити в мозок. При вдягненій масці віруси, що вивільняються після закінчення свого «терміну дії», не мають шансу втекти і збираються в носових ходах. Це дозволяє вірусу потрапляти в нюхові нерви і подорожувати далі, врешті-решт досягаючи мозку.

Тому доктор Блейлок каже, що не слід піддавати критиці здорових людей, які не носять маски, оскільки дослідження вказують, що це може бути мудрим вибором.

Тим часом в Україну привезли костюми біологічного захисту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Кадрові перестановки в уряді: нові керівники у Держводагентстві та Міндовкілля
Кабмін провів кадрові зміни у Державному агентстві водних ресурсів та Міндовкілля
1 хв на прочитання10 хвилин тому
Фото: BILD
У Мадриді поліція виявила в ресторані м'ясо міських голубів, яке видавалося за качку по-пекінськи
1 хв на прочитання45 хвилин тому
Креатив до Великодня: в українському супермаркеті продають верхівки пасок окремо. Фото: Сільпо
В Україні напередодні Великодня почали продавати "верхівки" пасок
1 хв на прочитаннягодина тому
У Раді пропонують відновити державний контроль над комунальними послугами
У Раді пропонують відновити державний контроль над комунальними послугами
1 хв на прочитання3 години тому
Топ-5 вузьких холодильників 2025 року: ідеальний вибір для невеликої кухні
4 хв на прочитання3 години тому
Золото стрімко дорожчає на тлі світової нестабільності та торговельної війни між США та Китаєм
1 хв на прочитання4 години тому
Програма компенсації агротехніки розширилась до понад 13 тисяч позицій
2 хв на прочитання6 годин тому
Спирт у бензині з 1 травня: чи зашкодить це вашому автомобілю
3 хв на прочитання7 годин тому