Дослідники: Земля посилила свій захист від парникових газів

1 хв на прочитання6 годин тому
Фото: ілюстративне / NASA

В атмосфері активізувалося виробництво гідроксилу, який знищує гази, що забруднюють повітря.

Земля, мабуть, вирішила не чекати, поки людство почне виправляти наслідки екологічного лиха, спричинене парниковими газами. Планета вже тепер посилює захисні функції атмосфери. Тенденцію помітили науковці та довели її. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, виявило, що атмосфера Землі покращила свою здатність до самоочищення, що сприяє зменшенню рівня парникових газів, зокрема метану, і впливає на глобальний клімат.

Вчені з Національного інституту дослідження води та атмосфери Нової Зеландії (NIWA) разом з міжнародними колегами 33 роки вивчали гідроксильний радикал (OH). Це основний компонент, що відповідає за окислення в атмосфері. Зібрані дані з Антарктиди та Нової Зеландії дозволили науковцям оцінити рівень OH, відстежуючи концентрацію монооксиду вуглецю.

Гідроксил є важливим елементом, який реагує з шкідливими газами, такими як метан і чадний газ. Виявилось, що з 1997 року рівень OH у Південній півкулі зростає, що сприяє швидшому руйнуванню метану та інших забруднювачів. Підвищення його вмісту пов’язане з діяльністю людини, зокрема, викидами оксидів азоту.

Хоча зростання OH допомагає зменшити вплив метану на клімат, дослідники попереджають, що подальші зміни в атмосфері можуть знизити ефективність цього процесу, якщо рівень метану продовжить зростати. Тому так важливо домогтися від країн, що є головними забруднювачами повітря планети, суттєво знити обсяги викидів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: