Учені з Університету Дрекселя у Філадельфії вважають, що будь-який час за екраном, починаючи з однорічного віку, пов'язаний із дворазовим збільшенням ризику незвичайної сенсорної поведінки. Наприклад, діти припиняють реагувати, коли їх кличуть, пише Daily Mail.
Діти з порушенням сенсорного опрацювання (ПСО), яке часто поєднується із синдромом дефіциту уваги (СДУГ) і розладом аутистичного спектра (РАС), можуть бути дуже чутливими до світла та гучних звуків або ж, навпаки, шукати додаткову стимуляцію. Надалі в дітей можуть проявитися такі симптоми як затримка мовлення, погане когнітивне функціонування та навіть розвиток аутизму.
Дослідження
Лікарі Університету Дрекселя проаналізували дані майже 1500 дітей, узятих у період із 2011 по 2014 рік. Батьків запитували про час, який їхні діти проводили за екранами у віці 12, 18 і 24 місяців.
Результати дослідження вражають
Згідно з результатами дослідження:
"Із огляду на зв'язок між великою кількістю часу перед екраном і зростанням списку проблем розвитку та поведінки, малюкам із такими симптомами може бути корисно пройти обстеження", — каже провідна авторка й доцентка кафедри психіатрії в Медичному коледжі Дрекселя Карен Геффлер.
Більше новин читайте на GreenPost.