Ці симптоми після пробудження можуть сигналізувати про хвороби.
Запаморочення. Відчуття запаморочення вранці може бути ознакою низького кров’яного тиску. У період нічного сну кров має тенденцію накопичуватися в тулубі, а після ранкового пробудження та підйому з ліжка кров прямує до живота та ніг – це і сприяє гіпотонії. У здорових людей організм може досить швидко відновити кров’яний тиск, але коли цей процес затягується, відбувається дуже мляво, можлива ортостатична гіпотензія.
Головні болі. Вранці вони можуть вказувати на наявні порушення сну, безсоння. Згідно з наявними даними, у людей, які часто страждають від поганої якості сну, головний біль напруги з великою ймовірністю стає хронічним.
Втома. Відчуття втоми після пробудження може говорити про таку серйозну проблему зі здоров’ям, як апное уві сні. У разі порушується функціонування верхніх дихальних шляхів, частини дихальних шляхів, яка проходить від голосового апарату до задньої частини горла. Під час сну вони починають задихатися, що активізує виділення адреналіну та почастішання серцебиття – виникає пробудження на дві-три секунди, але потім тіло знову засинає. Через апное виникає недосипання, звідси й почуття втоми.
Нудота. Якщо вона відчувається вранці, це може бути ознакою низького рівня цукру в крові та діабету. Діабетики можуть відчувати гіпоглікемію після пробудження через занадто велику кількість інсуліну тривалої дії.
Болі у м’язах. Біль у м’язах вранці може бути ознакою фіброміалгії. При цьому стані людина може страждати тривалою втомою, болем у тілі. Крім втоми, фіброміалгію відрізняють когнітивна дисфункція, проблеми із засинанням, психічні розлади. Про це та інші ранкові нездужання поінформував журнал Eat This, Not That.