Держлісагентство: ліс міг затримати тільки 10% опадів

2 хв на прочитання24 Червня 2020, 16:32
Фото facebook Я. Лучейко

Заблоцький: Ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води.

За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького повені в Карпатах спричинені природними факторами. Так, за останні три дні в Карпатах випала місячна норма опадів, в Івано-франківській області найбільше.

«Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. Давайте в цифрах — в середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів. Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки - це маніпуляція та популізм», - прокоментував Голова Держлісагентства.

За словами чиновника, в останні роки рубок відбувається значно менше,  але ця інформація не вигідна тим, хто систематично розповсюджує фейки про діяльність Держлісагентства.

Заблоцький зауважив, що якщо порівняти з минулим роком, то обсяг заготівлі деревини зменшився на 17%, а за 5 місяців поточного року в Чернівецькій області кількість рубок скорочена на 41 тис. кубометрів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як наголосив голова Держлісагентства, на Закарпатті кількість рубок скорочена на 51 тис. кубометрів, а в Івано-Франківській області на 75,7 тис. кубічних метрів. Загалом, за останні 5 років, обсяг заготівлі деревини в Карпатському регіоні зменшився на 20% (з 4,2 млн кбм у 2015 р. до 3,3 млн кбм у 2019 р.). 

У відомстві стверджують, що з 1990 року площа створення лісів у середньому на 10% перевищує площу вирубки.

Агентство з посиланням на Інститут екології Карпат, Інститут гірського лісництва та Львівський національний лісотехнічний університет називає кілька основних причин повеней: циклічність коливання зниженою і підвищеною водністю, густота річкової сітки, а також знищення заплави річок і надмірні опади.

Нагадаємо, зливи, грози та шквали, які лютують на Західній Україні останніми днями, вже наробили значної шкоди. На Франківщині, до прикладу, негода зруйнувала 30 мостів і затопила села (фото, відео).

Для боротьби з паводками у західні області відправлено підрозділи Національної гвардії та військова авіація.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який інспектує західні області у зв'язку з паводками, повідомив, що ситуація в регіоні критична.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: