Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України візьметься за створення фонду для акумулювання надходжень з податку на викиди СО2 і їх реінвестиції в енергомодернізацію підприємств.
Як інформує Урядовий портал, у Держенергоефективності зазначають, що минулого року, коли податок на викиди СО2 зріс з 0,41 грн до 10 грн за 1 тонну викидів, було зібрано до загального бюджету до 1 млрд гривень. У відомстві переконані, що спрямування податку на енергоефективні цілі стане стимулом для компаній впроваджувати проекти і зменшувати як енергоспоживання, так і шкідливі викиди.
Працюватимуть також і над запровадженням електронної торгівлі твердим біопаливом.
"Як в деяких країнах ЄС, це забезпечить конкуренцію та прозорість торгівлі, вирівнювання цін на сировину, її якість та гарантії постачання виробникам енергії", - ідеться у повідомленні.
Також, за словами в.о. Голови Держенергоефективності Костянтина Гури, разом із Міненерго ведеться робота над доопрацюванням довгоочікуваного базового законопроекту про енергоефективність. Та триває робота над запровадженням ринку зелених облігацій, закон щодо яких вже прийнято. Наразі готується підзаконна база, у т.ч. – порядок оцінки та відбору проектів екологічного спрямування, їх верифікації.
Відомо, у "Енергоатомі" хочуть постачати електрику напряму українцям.