День пам’яті померлих від СНІДу: третина хворих українців не знає про свій діагноз

2 хв на прочитання17 Травня 2021, 11:10

А забезпечувати хворих необхідними ліками замість держави часто доводиться волонтерам

Кожну третю неділю травня відзначається День пам’яті померлих від СНІДу. Цього року він припав на 16 травня.

За оціночними даними ВООЗ, в Україні проживає понад 260 тисяч людей із ВІЛ. Із них лише 140 тисяч перебувають на обліку. Отже, фактично 120 тисяч ще не знають про свій діагноз і живуть, не розуміючи, що саме руйнує їхнє здоров’я.

Головна світова стратегія в боротьбі з ВІЛ/СНІД — створити умови, щоб людині було комфортно проходити діагностику на ВІЛ. Щойно людина дізналася про свій діагноз, їй відразу ж призначають терапію (стратегія Fast Track).

Наразі 120 тисяч людей в Україні отримують безкоштовний курс антиретровірусної терапії проти ВІЛ. Високоточна терапія життєво необхідна, оскільки не лише зберігає людині з вірусом імунодефіциту життя і дає змогу реалізовуватися, як і всі інші (для цього достатньо приймати одну пігулку на добу), а й робить таку людину соціально безпечною: вона не може інфікувати інших, бо у неї завдяки терапії нульове вірусне навантаження — фактично діагностика не виявляє вірусу в її тілі.

«У 2020 р. ми постачали медикаменти для всіх людей, які стоять на обліку — 120 тисяч курсів лікування, оскільки МОЗ провалило закупівлі. Ми були змушені купити весь державний запас, інакше б люди помирали», — сказав у коментарі  GreenPost заступник голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, співзасновник БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей.

Він пояснює: люди помирають від СНІДу, тому що часто дізнаються про свій діагноз на останній стадії. Інша причина — стигма, дискримінація в суспільстві: люди готові не знати про власний діагноз, аби їм не було соромно жити зі своїми сусідами та близькими.

«На жаль, ця форма поведінки ще не зжила себе. 

Інформаційні кампанії, робота журналістів є важливим вкладом у розуміння в суспільстві, що толерантність — це найпростіша форма лікування будь-якої хвороби, яку може дати будь-яка людина»,
Дмитро Шерембей

Раніше ми розповідали про «бюджет смерті»: «Хвалимося дорогами, а в цей час сотні тисяч людей помирають».

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: