День довкілля по-українськи: смог, пожежі і новий в.о.міністра Мінекоенерго

2 хв на прочитання18 Квітня 2020, 12:00
Фото: Facebook Національний природний парк "Голосіївський"

Щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, в Україні відзначається День довкілля

Щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, в Україні відзначається День довкілля, встановлений відповідним Указом Президента України № 855/98 від 6 серпня 1998 року.

Початок цього свята поклала Всеукраїнська акція «Дерево-Життя», яка проводилася в 1997-1998 роках в третю неділю квітня, згідно з Указом президента України N 178/97-рп від 15 квітня 1997 року, і полягала в залученні населення держави до благоустрою та озеленення територій.

Сьогодні День довкілля має "особливий" характер - триває ліквідація пожеж в екосистемах по всій території України, горять спепи, ліси, національні парки та заповідники,  рівень забруднення повітря у Києві та Київському регіоні пересягнув всі можливі межі - два дні поспіль у Києві  рівень забруднення повітря є одним з найвищих у світі.

Вже більше тижня у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення  триває  ліквідація лісових пожеж.  Суха та вітряна погода ускладнює гасіння лісових пожеж у Житомирській області. За останні два дні вЖитомирській області зафіксували 48 пожеж. Зокрема, вщент вигоріли села в Овруцькому районі: Магдин, Личмани, Рудня, Дівошина, Семена. У селі Журба вогонь знищив церкву. Також горять величезні лісові масиви.

Триває ліквідація пожежі на території Чистилівського орнітологічного заказника. Пожежа сталася у  Києві в національному природному парку "Голосіївський" напередодні, 16 квітня.  Страждає не тільки ліс і рослинність, а велика кількість тварин. Фото обгорілого бобра, який прийшов до людей з випаленими очами, і який не вижив, став образом жахіття Голосіївського парку. 

В цей же час у Міністерстві енергетики та захисту довкілля представили нового очільника. Звертаючись до присутніх, т.в.о. Міністра Ольга Буславець заявила: «Термінове вирішення системних проблем в енергетиці є сьогодні питанням національної безпеки. Стабільнісь роботи енергосистеми й забезпечення споживачів електроенергією – основне наше завдання. Крім того, час підприємствам переглянути витрати й увімкнути режим економії».

Буславець провела першу селекторну нараду та отримала оперативні звіти від підприємств енергетичного сектору й постачальників електроенергії. Очільниця Мінекоенерго повідомила, що протягом тижня буде сформовано перелік заходів, спрямованих на технічне, паливне та економічне збалансування сектору енергетики. 

І жодного слова не сказала про те, що наразі відбувається з довкіллям, загрожує людям і тваринам, екосистемі країни і потребує нагального вирішення. По крайній мірі жодного слова не наведено про це в релізі на сайті відомства. 

 

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: