Кожна країна Європи по-своєму бореться з епідемією COVID-19. Дехто пішов на суворі обмеження людських свобод, дехто створював умови для вироблення колективного імунітету.
Німеччина
Локдаун у Німеччині продовжили до 28 березня, проте зі зняттям деяких обмежень.
Як пише DW, рішення про продовження локдауну прийняли в середу, 3 березня. Разом із тим, федеральна та місцеві влади домовилася з 8 березня зняти деякі обмеження. Зокрема, відкриються книжкові та квіткові магазини, крамниці садових товарів, косметичні салони, автошколи та пілотні училища.
Будуть також пом'якшені обмеження на особисті контакти: дозволяються зустрічі до п'яти осіб із двох домогосподарств, не рахуючи дітей до 14 років. Крім того, з наступного тижня кожен громадянин отримає можливість раз на тиждень безкоштовно здати експрес-тест на коронавірус, всі витрати візьме на себе федеральна влада.
Проте продуктові магазини, готелі, ресторани та інші заклади поки залишаться закритими.
Норвегія
У столиці Норвегії Осло запровадили найсуворіші за час пандемії карантинні обмеження з метою стримання третьої хвилі COVID-19. Як передає Укрінформ, відтепер мешканцям Осло заборонено приймати вдома понад двох гостей, усіх учнів середньої та старшої школи перевели на дистанційне навчання, а дитсадки будуть закриті з 4 до 10 квітня.
«Усі попередні обмеження, включаючи закриття більшості закладів та ресторанів, також залишаються в силі, але це необхідно», — наголосив мер норвезької столиці Реймонд Йогансен.
За його словами, запровадження суворих заходів спричинене спалахом захворювання на COVID-19, і «немає сумніву, що ми увійшли у третю хвилю захворювання».
Ізраїль
Влада говорить про повернення до звичного способу життя в Ізраїлі вже до літа 2021 року. Всі карантинні обмеження можуть бути скасовані до літа, якщо поточна тенденція спаду захворюваності в Ізраїлі збережеться.
Як передає Ynet, на сьогодні з понад 8 млн осіб населення країни більше 3,9 млн отримали обидві дози вакцини від COVID-19, а понад 5,1 млн людей — одну дозу.
Колективний імунітет може бути досягнутий в Ізраїлі після вакцинації 7 млн.
Польща
З понеділка, 15 березня, у Мазовецькому (адміністративний центр Варшава) і Любуському (Зелена Гура) воєводствах почав діяти жорсткий локдаун, що передбачає закриття торгових центрів, готелів, театрів, кінотеатрів, басейнів і спортзалів.
Відтак, станом на сьогодні, у чотирьох із 16 воєводств Польщі, де спостерігається найвищий приріст інфікованих коронавірусом, діють посилені коронавірусні обмеження, передає кореспондент Укрінформу.
Італія
У половині регіонів Італії з понеділка, 15 березня, закриються крамниці, ресторани та школи. Як повідомляє ABC, у половині з 20 регіонів Італії, зокрема Римі, Мілані та Венеції, запроваджено нові обмеження у зв'язку з пандемією коронавірусу з понеділка, 15 березня.
Заходи діятимуть до 6 квітня, згідно з указом кабінету міністрів країни на чолі з прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі.
У регіонах, визначених червоними зонами, люди не зможуть залишати свої оселі, крім поїздок задля роботи або через погіршення здоров'я, всі торговельні заклади не першої необхідності будуть зачинені.
У помаранчевих зонах людям буде заборонено виїжджати зі свого міста та свого регіону — за винятком роботи чи стану здоров'я, а бари та ресторани зможуть робити лише доставку.
Крім того, у великодні вихідні (з 3 до 5 квітня) вся країна буде вважатися червоною зоною, всюди буде запроваджено національний локдаун.
Але є й хороші новини: в Італії є перший регіон, який внесли до білої зони карантину. Регіоном із мінімальними карантинними обмеженнями стала Сардинія.
З 1 березня на острові Сардинія бари можуть працювати до 21:00, а ресторани — до 23:00. Комендантська година буде починатися о 23:30, в той час як на решті території Італії — о 22:00.
Інші заходи боротьби з пандемією коронавірусу на острові, зокрема носіння масок і заборона зібрань, залишаються.
Сербія
Влада Сербії з огляду на складну епідеміологічну ситуацію запровадила у ці вихідні жорсткий локдаун, який може бути продовжено. Як повідомляє РТС, органи охорони здоров’я Сербії оцінили ситуацію у країні як надзвичайну.
За останні три дні у країні з населенням 6,9 мільйона людей виявляли по 4500 випадків зараження за добу. Тож у суботу та неділю в Сербії мають закритися всі заклади та магазини, окрім продуктових крамниць, аптек і заправок. Заплановані спортивні змагання можуть бути проведені, але без публіки.
Нагадаємо, вже 10 країн ЄС і Таїланд призупинили щеплення вакциною AstraZeneca.
До слова, в Україні можуть запровадити локдаун.