Чи прийдуть за «короною» посуха й пожежі?
Посушливий рік вимагає особливої уваги до пожежної безпеки у лісах
Державні лісові господарства активно готуються до пожежонебезпечного періоду, який цьогоріч настає раніше через посушливу осінь і малосніжну зиму. Минулий рік теж був доволі сухий, але Держлісагентству вдалося в цілому втримати ситуацію під контролем. Про це повідомляється у офіційній відповіді відомства на запит GreenPost.
«У 2019 році в лісових масивах державних лісгоспів сталося понад 1200 пожеж. Згоріло 1065 га. На 52 гектарах вирували верхові пожежі (низові - горить трава, глиця, їх можна зупинити оборюванням; верхові - горить це від крони до крони, їх зупинити практично неможливо, – ред.) – найбільш небезпечні», – йдеться у листі Держлісагентства.
Раніше в лісах України траплялися набагато масштабніші пожежі. Так, у 2007 році на Херсонщині вогонь знищив 10 тис. га. і ці згарища до цього часу можна побачити з космосу.
Довідково:
Загальна площа лісів України – 10,4 млн га. З них у підпорядкуванні державних лісгоспів, які керуються Держлісагентством, перебуває 73%.
Про статистику пожеж у лісах інших користувачів – комунальних та військових лісгоспах, заповідниках (про пожежу у заповіднику «Крейдяна флора» GreenPost писав), у нацпарках, «сільськогосподарських» лісах тощо, Агентство не повідомляє. Хоча, відповідно до свого Положення, це відомство мусить стежити, як пожежна охорона ведеться в усіх лісах.
Як повідомляв GreenPost, 85% пожеж сталися через необережне поводження з вогнем. Грози спричинили лише 1% загорань. Зумисні підпали лісу та вогонь, який «прийшов» із сільгоспугідь, де «мудрі» землероби палять стерню – ще 7% займань. Два відсотки – вина різних підприємств та організацій. А у 9% випадків причини встановити не вдалося.