Догори
Дати відгук

Чи можна захворіти від протягу: пояснює лікар

Як провітрювати квартиру в холоди безпечно для здоров'я?

1 хв на прочитання27 Листопада 2022, 14:46
Поділитись:

«Не стій на протязі — протягне!» Чи чули ви таку фразу? Вона не має жодного наукового обґрунтування, пояснює лікар-педіатр, невролог Дмитро Малих.

Чи можна захворіти від протягу? Ні і ні, говорить лікар. Він наголошує, що хвороби викликають віруси, бактерії та грибкові інфекції. Протяг не є ні першим, ні другим, ні третім. Відповідно і захворіти від нього не можна.

Чи безпечно для здоров'я провітрювати квартиру взимку?

Дмитро Малих стверджує, що провітрювання необхідне (з трьома знаками оклику). І ось чому: взимку активно працює опалювальна система, яка різко сушить повітря. Сухе повітря — це проблема для дихальної системи. Сухе повітря провокує сухість слизової носа. Все це ускладнює подих і викликає виділення з носової порожнини (течуть шмарки). Тобто, власне, вологе повітря — це запорука комфортної роботи дихальної системи.

«З погляду науки, чи може холодне повітря якось вплинути на активність вірусів і бактерій в організмі? Та ніяк не може. Довге перебування на морозі здатне призвести до обмороження, але приміщення, що провітрюється, не посилить стан. Навпаки, навіть дещо полегшить», — підкреслює лікар.

Також ми розповідали, як не мерзнути надворі: ТОП-5 простих правил врятують вас від холоду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.