Гіркий, та ще й отруйний. Не поспішайте ласувати чорним шоколадом, заїдаючи гірким солодкі думки про те, що він - корисний. Поруч з важливими для організму нутрієнтами, чорний шоколад може містити і токсичні важкі метали. Та ще й такі, що провокують розвиток онкологічних хвороб. Після нового дослідження вчені з'ясували, що чорний шоколад може викликати рак і складні хронічні захворювання.
Харчові продукти, що містять какао, можуть бути забруднені важкими металами. Такими, зокрема, як свинець (Pb), кадмій (Cd) та миш'як (As). Про це раніше вже неодноразово повідомляли відомі споживчі ЗМІ у США та незалежні випробувальні агенції. Нове дослідження американських науковців знайшло підтвердження цим підозрам.
Дослідження провели експерти Consumer Reports (CR). У межах експерименту CR протестувала 28 сортів темного шоколаду у США, щоб виміряти рівень важких металів, якщо такі буде знайдено. Свинець та кадмій були виявлені у всіх взятих на пробу шоколадних продуктах.
Щоб визначити, які шоколадні цукерки становлять найбільший ризик, CR використовувала максимально допустимий рівень дози (MADL) у Каліфорнії для свинцю та кадмію як вихідний рівень.
Небезпечні метали у високих дозах виявили у продуктах п'яти відомих брендів:
Причому в шоколадках з позначкою Organic вміст важких металів виявився навіть вищим, ніж у продуктах без цього маркування. Вчені припускають, це тому, що небезпечні речовини могли потрапити у рецептуру вже на етапі виробництва.
Забруднення важкими металами споживчих продуктів залишається серйозною проблемою у всьому світі. Свинець і кадмій - природні елементи. Вони є в землі. Проте поля окремих недобросовісних виробників, оброблені хімічними добривами, можуть містити ці метали у занадто високих концентраціях. Так токсини проникають в рослини, і з ними - на стіл споживача. Хоча в останні роки у США є свідчення прогресу у боротьбі за зменшення концентрації токсинів на полях. Там сироваткові рівні важких металів, особливо Pb, знизилися майже на 95% з 1976 року.
Для здорових дорослих ризик від споживання невеликої кількості чорного шоколаду низький. Безпечна добова норма рекомендується на рівні 28-30 грамів. Вживання невеликої кількості шоколаду навіть щодня не несе значної загрози для здоров’я.
Натомість дітям і вагітним жінкам з цим продуктом краще бути обережними. Їм краще обмежитися двома-трьома кубиками улюблених ласощів на день.
Більше новин читайте на GreenPost.