Догори
Дати відгук

Чорнобильський біосферний заповідник хочуть перетворити з держустанови на державне спеціалізоване підприємство

Голова ДАЗВ Сергій Калашник розповів про основні перспективи розвитку зони відчуження під час Міжнародної конференції INUDECO

2 хв на прочитання29 Квітня 2020, 23:25
Фото: Facebook ДАЗВ Фото: Facebook ДАЗВ
Поділитись:

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник вважає необхідним змінити   статус  Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника з державної установи на державне спеціалізоване підприємство.  За словами Калашника, нинішній статус обмежує діяльність Заповідника.

Про це ідеться на сторінці агентства у Facebook.

Також, голова ДАЗВ наголосив на важливості останніх прийнятих змін до законодавства, які стосуються перебування у зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення. Зокрема, підвищення мінімальних штрафів за незаконне проникнення на територію зони відчуження від 17 до 51 тисячі гривень, а також запровадження кримінальної відповідальності за подібне правопорушення.

Очільник ДАЗВ також наголосив на необхідності  внесення змін щодо статусу території зони відчуження, адже на цей час існують певні розбіжності у законодавстві щодо функцій ДАЗВ і ДСНС та у фінансуванні цих структур під час пожеж у Чорнобильській зоні.

«Також, слід вирішити питання розмірів території Заповідника. Тут йдеться про те, що сьогодні до нього віднесено ділянки, які не є його частиною, а саме - дороги, прикордонні смуги тощо», - зауважив Сергій Калашник.

Крім цього, під час виступу Голова ДАЗВ розповів про плани щодо встановлення системи GPS у зоні відчуження, яка дозволить контролювати транспортні засоби і людей, які перебувають на території Чорнобильської зони. Для здійснення такого контролю має бути створено єдиний диспетчерський центр. Очільник ДАЗВ також зазначив, що одним з методів ефективного регулювання перебування людей у зоні відчуження може стати запровадження єдиної системи «Розумне місто».

Нагадаємо, лісові пожежі в зоні відчуження тривали з 4 квітня. Експерти називають куди більше причин виникнення і тривалості лісових пожеж, зокрема, це  і  ліквідація ключових галузевих лісопожежних установ, відсутність системних антипожежних досліджень,  відсутність державного фінансування охорони лісів від пожеж в Україні, тощо. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
ФОТО: Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та Міністр навколишнього середовища Італії Джильберто Пікетто-Фратіном / Міндовкілля
Україна та Італія посилять співпрацю для водозабезпечення кількох регіонів
2 хв на прочитанняВчора
ФОТО: акварельні фарби / pixels
Акварель — це про легкість, природність і красу: сьогодні Міжнародний день акварелі
3 хв на прочитанняВчора
Фото: «Доторкнись до природи»
Класичний дизайн саду: чим відрізняється й кому підійде (ФОТО)
4 хв на прочитанняВчора
ФОТО: ілюстративне
Температура у межах нуля і рясні опади: погода на вихідні
1 хв на прочитанняВчора
На військовій базі на Алясці ведмеді влаштували собі шведський стіл із бойовими пайками (ФОТО)
3 хв на прочитання22 Листопада 2024
Промислово розвинені країни пропонують 250 млрд євро на кліматичну допомогу: ось хто має заплатити
4 хв на прочитання22 Листопада 2024
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання22 Листопада 2024
Кабмін на засіданні ухвалив низку рішень у сфері спорту та захисту довкілля
1 хв на прочитання22 Листопада 2024