Причин для цього є безліч: від гіподинамії до серйозних патологічних станів в організмі. Тому відповідно розберемо основні провокуючі фактори, які спроможні викликати дане порушення. Зазвичай симптом (холодні пальці рук), виникає у жінок віком від 14 до 50 років, внаслідок слабкішої ніж у чоловіків терморегуляції. Це являється ознакою порушення кровообігу, яке спричиняється певними патологіями, або може спостерігатися при нервовому перенапруженні та переохолодженні.
СИМПТОМИ
Механізм розвитку похолодання пальців рук виникає внаслідок звуження кровоносних судин. Шкіра спочатку стає блідою, а тоді набуває синюшного кольору. Спроби зігріти інколи являються безуспішними.
Можливе виникнення й інших симптомів:
оніміння пальців;
поява на верхніх кінцівках виразок або пухирців; можлива втрата чутливості в пальцях, спочатку на короткий час;
шкіра стає грубою.
ПРИЧИНИ
куріння;
анемія (дефіцит заліза);
стрес;
приймання певних медичних препаратів (бета-блокатори);
порушення кровообігу, найчастіше внаслідок високого рівня холестерину.
ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ ПОЯВУ ПОХОЛОДАННЯ ПАЛЬЦІВ РУК?
Синдром Рейно: хвороба є небезпечною для життя. Напади у вигляді припинення кровопостачання до кінцівок та вух, виникають при дії стресового фактора. Можливе виникнення поколювання та больових відчуттів.
Остеохондроз: спостерігається стиснення нервових закінчень та судин, внаслідок деформації міжхребцевих дисків. Це призводить до порушення кровопостачання з відповідним похолоданням рук, болями в спині та суглобах.
Гіпотензія: внаслідок низького артеріального тиску контролювати процес похолодання пальців рук досить складно, тому необхідно тримати по можливості їх в постійному теплі.
-Цукровий діабет: високий рівень цукру в крові призводить до руйнування нервових волокон, що викликає похолодання кінцівок, їх блідість та затерплість. Найбільше страждають нижні кінцівки.