Попри тривожну статистику, попри те, що в колі кожного вже є хворі або навіть покійники, більшість українців продовжують ігнорувати заходи безпеки, носять маски під носом і не дотримуються дистанції.
За словами завідувачки кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО імені П. Шупика доктора медичних наук професорки Галини Пілягіної, на жаль, у більшості людей і до себе, і до інших ставлення наплювацьке, крім цього, люди ігнорують заходи безпеки не тільки в Україні.
"Думаю, так відбувається не тільки в Україні. А крім того, вже всім стало зрозуміло, що основними чинниками в перебігу захворювання все-таки є імунітет і прямий контакт. У Європі і США ввели локдаун, потім зняли. Але вони були й залишаються першими із захворюваності. Я впевнена, що до другої хвилі коронавірусу там підготувалися краще і якісь питання вирішують швидше й ефективніше", — зауважила фахівчиня виданню zn.ua.
Пілягіна зазначає, що у нас (в Україні - ред.) працює архетип винятковості — а-ля «либонь».
"Нам властиві недбальство і недисциплінованість. І цього за пів року не змінити", —говорить медик.
За словами Ірини Пілягіної, люди бачать нелогічність карантинних обмежень і відповідно реагують.
"А як інакше? Тут співачку штрафують за концерт, а там безкарно широко святкують День міста. І так — скрізь. Тут навіть не в менталітеті річ, а в нелогічності. Наприклад, школи закривають навіщо: щоб діти не були рознощиками чи щоб вони менше хворіли? Це ж різні речі. Мало того, що й так із роботою погано, то ще й молодших дітей залишати самих удома не можна. Але няні й бабусі є не в усіх. А якщо дітей кілька? Не в усіх є можливість працювати дистанційно. Та коли навіть є, то працювати в таких умовах складно", — вважає і роз'яснює фахівчиня.
Пілягіна пояснює, що на жаль, у більшості людей і до себе, і до інших ставлення наплювацьке: "Завжди, не тільки в період пандемії. Проте є безліч людей, котрі до карантину ставляться дуже серйозно".
Нагадаємо, епідеміолог назвала місця, які є розсадником коронавірусу.