Ольга Шевченко2 хв на прочитання01 Лютого 2024, 12:20
Гранат - це не тільки яскрава солодка ягода з помітною кислинкою, яку можна смакувати годинами, допоки не доберешся до усіх зерняток. Дієтологи кажуть, що шкірка цієї рослини не менш корисна для здоров'я людини.
Що лікує шкірка граната
- Нейтралізує дію шкідливих сполук в організмі. Шкірка граната містить багато антиоксидантів, зокрема поліфенолів і флавоноїдів. Ці компоненти допомагають зняти окислювальний стрес з організму, зберегти його клітини здоровими, вважає Каул. Про це також йдеться у дослідженні вчених, опублікованих у 2017 році на National Library of Medicine.
- Зменшує запалення. Антиоксиданти зі шкірки гранату також мають протизапальну дію, тож цілком можуть покращити самопочуття людини при негативних станах, пов'язаних із хронічним запаленням в організмі, каже дієтолог.
- Позитивно впливає на серце та знижує тиск. Фахівець акцентує, що шкірки гранату можуть допомогти знизити кров'яний тиск, зменшити рівень холестерину та покращити загальний стан серця.
- Захищає та зміцнює шкіру. Антиоксиданти з гранатових шкірок особливо цікаві своїм впливом на шкіру людини. Вони здатні захистити цей орган від пошкодження ультрафіолетовими променями, сприяючи збільшенню утворення колагену в тілі людини. На користь цього свідчить дослідження, опубліковане у 2009 році National Center for Biotechnology Information. Саме тому екстракти гранату часто рекламують у царині краси, він є у складі багатьох засобів догляду за шкірою.
- Здорове травлення. Клітковина, яка є у шкірці гранату, допомагає регулювати дефекацію та підтримує здоровий мікробіом кишківника. На користь цього каже дослідження вчених, опубліковане у 2013 році.
Гранатові шкірки можна використовувати по-різному, щоб отримати максимум користі від них.
Що можна зробити зі шкірки граната
Наприклад, з них можна зробити домашню гранатову приправу. Як діяти:
- Після того, як з'їли серединку гранату, ретельно відокремте шкірку від плоду, щоб не загубити корисні частинки;
- слід поставити шкірки десь біля вікна та протримати 2-3 дні, поки вони не підсушаться. Бажано це робити у місцях, куди не б'є пряме сонце.
- висушені шкірки закидуємо у блендер та подрібнюємо до консистенції, подібної з порошком;
- зберігаємо нашу приправу при кімнатній температурі в герметичному контейнері та додаємо до страв на свій смак.
Важливо зазначити, що перед регулярним вживанням гранату та його шкірок слід порадитися зі своїм лікарем.
Більше новин читайте на GreenPost.