Про це та інші особливості того, як ми презентуємо себе у Facebook, Instagram та інших соціальних платформах, DW поговорила зі співробітницею Роттердамського університету, уродженкою України Дарією Колесник. Її спільне з колегами дослідження опублікував у листопаді журнал з психології Psychological Science, що виходить друком у США. Дослідження було проведене у 25 країнах, серед яких Нідерланди, Росія, Польща, Китай, Індія та інші. Україна не увійшла в цей перелік.
"Ми змогли визначити відсоток тих, хто обманює в соціальних мережах. Але важливо зазначити, що це стосується лише тих аспектів, які ми досліджували: особисті здобутки, кар'єра, дохід, зовнішність, вік. Ми виявили великі відмінності - від п'яти відсотків у Нідерландах до майже 50 відсотків у деяких азійських країнах: Китай, Індія, Таїланд", - зазначила дослідниця.
Респонденти зізналися, що вони щонайменше один раз брехали у соцмережах. Дослідники припускають, що це може бути пов'язане із культурними відмінностями. Крім того, чим менше розвинена країна, тим більше люди обманюють у соцмережах.
У всіх країнах жителі більше говорять неправду про зовнішність та менше про доходи. В Австралії ж навпаки. Там люди набагато більше кажуть неправду про доходи.
Науковці також говорять, що чим старші люди, тим правдивіше вони пишуть про себе в соцмережах. З чим це пов'язано невідомо, але деякі вчені кажуть, що з віком люди стають більш самодостатніми та не настільки потребують соціального схвалення, як в юному віці.
Про що брешуть найбільше? Вік, зовнішність, робота? Науковці говорять, що це залежить від країни.
До слова, кардіолог назвала гранично допустиму дозу алкоголю для серця.