Догори
Дати відгук

«Червоний день календаря»: гінеколог розповідає про норми менструальних виділень

А також від чого це залежить і як можна скоригувати

2 хв на прочитання13 Серпня 2021, 12:56
«Червоний день календаря»: гінеколог розповідає про норми менструальних виділень «Червоний день календаря»: гінеколог розповідає про норми менструальних виділень
Поділитись:

Лікар-гінеколог Оксана Кравчук розповідає, що лікареві важко отримати коректну відповідь на запитання про менструацію.

«В основному це, звісно, те, що «заливає», починаєш уточнювати і виявляється, що не так уже все й погано. А буває й навпаки, що дійсно «заливає», але жінка звикла до такого об'єму менструальної крові і якось ніби нормально», — розповідає лікар.

Оксана Кравчук говорить, що гінекологам узагалі важко оцінювати по словах кількість крові під час місячних. Тому існують спеціальні норми тривалості та об'єму менструації.

Отже, в нормі вони повинні тривати не більше 8 днів (якщо більше, це може свідчити про тяжку менструальну кровотечу), нижня межа норми не встановлена (тут науковці не дійшли консенсусу).

А от з об'ємом все трішки складніше, адже надмірна менструація — це така, яка негативно позначається на емоційному, фізичному, соціальному і матеріальному аспектах життя жінки. Але для досліджень вибрано об'єм більше 80 мл за цикл.

Скудні менструації — це ті, під час яких виділяється менше 5 мл крові за цикл.

Можна запідозрити тяжку менструальну кровотечу, якщо:

  • потрібно змінювати засоби гігієни щогодини (прокладка на 5 крапель заповнюється повністю); потрібно прокидатися вночі, аби змінити прокладку;
  • є згустки крові більше 2 см;
  • є симптоми залізодефіцитної анемії.

Від чого залежить інтенсивність менструальних виділень і чи можна її скоригувати?

«Інтенсивність менструальних виділень залежить від генетичних факторів, але в ряді захворювань та станів, таких як гіперплазія ендометрію, лейоміома матки, аденоміоз та інші, кількість крові та тривалість виділень може подовжуватись. Є різні шляхи корекції цих станів, до кожної пацієнтки потрібно підходити індивідуально. Є як медикаментозне, так і хірургічне лікування», — пояснила Оксана Кравчук у коментарі GreenPost.

Раніше ми розповідали про День менструальної гігієни: поради гінеколога.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.