У Миколаєві напередодні Різдва стався квітковий бум. Зацвіли хризантеми, троянди, нагідки та навіть розмарин. Але, якщо ними в грудні вже не здивуєш жителів Півдня України, то квітучий бузок у грудні – справжнє диво. А надто в день, коли випав перший сніг. Повідомляє "ТСН".
То чому відбувається зимове цвітіння? Біологи вважають, що зимове цвітіння спровоковане стресом. Оскільки рік був засушливим, восени пройшли рясні дощі й от аномальні теплі температури грудня до +7 +10 градусів, от квіти й сплутали пори року. Й сніг тут ненадовго, за прогнозом синоптиків, він швидко розтане й потім знов будуть теплі дні.
У зв'язку з глобальним потеплінням, науковці вже розробляють сорти квітів та плодових для помірних широт з більш пізнім цвітінням, які не будуть прокидатися навіть в аномально теплі зими. Бо такими темпами місцеві аграрії можуть залишитися без врожаїв. За словами біолога Анастасії Чернової, бруньки закладаються лише один раз на рік і якщо вони взимку відцвіли, то більше квітнути у потрібний сезон вони не будуть.
Нагадаємо, через аномальне тепло прокинулись жаби й літають комахи: у мережі з'явилося відео Карпат напередодні Різдва.