Догори
Дати відгук

Україна зможе досягти кліматичної нейтральності у 2070 році

Такий прогноз зробили експерти з Інституту економіки й прогнозування НАНУ

1 хв на прочитання10 Червня 2020, 23:07
Поділитись:

На розширеному засіданні Робочої групи з питань захисту довкілля та зміни клімату Експертної ради Мінекоенерго оприлюднило прогнози розвитку економіки України в рамках Другого національно-визначеного внеску України до Паризької угоди. Повідомляє пресслужба Мінекоенерго.

Зокрема, йшлося про декарбонізацію та скорочення викидів парникових газів. У рамках проєкту з Європейським банком реконструкції та розвитку зі скорочення викидів парникових газів Інститутом економіки й прогнозування НАНУ було прораховано багато сценаріїв. Серед них був й Комбінований сценарій, що відповідає очікуванням кліматичної спільноти.

За прогнозами науковців, за таким сценарієм можна буде скоротити викиди парникових газів у 2030 році до рівня 28% від показників 1990 року, але досягти кліматичної нейтральності вдасться лише у 2070 році.

Крім того, вчені визначили, що навіть за сценарієм відсутності реформ у наступні 10 років викиди парникових газів не досягнуть поточного рівня внеску в Паризьку Угоду. А також зазначили, що вартість реалізації заходів з енергоефективності та поступової декарбонізації до 2030 року потребує більше інвестицій.

Нагадаємо, Німеччина без проблем досягне кліматичної нейтральності до 2050 року.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.