Велика Британія два місяці поспіль не використовує електрику від вугільних електростанцій, вперше після промислової революції XIX століття. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters.
"Точна двомісячна відмітка - це опівночі сьогодні ввечері (00:00 в середу, 10 червня), яка буде відзначатися через 61 день (або 1464 години) з моменту, коли останній вугільний генератор відключився від системи", - повідомив представник оператора системи електропостачання.
За даними Національної енергосистеми країни (National Grid), травень може стати найбільш екологічно чистим місяцем для виробництва електроенергії в Британії з найнижчою середньою інтенсивністю викидів вуглецю - 143 грами CO2 на кіловат-годину.
Низькі ціни на електроенергію на тлі слабкого промислового попиту через заходи щодо стримування нового коронавірусу і зборів за викиди вуглецю зробили все більш невигідною експлуатацію вугільних електростанцій.
У Британії в 1880-х роках відкрили першу у світі вугільну електростанцію, і вугілля стало основним джерелом електроенергії і основним економічним двигуном країни в XX столітті.
Однак вугільні електростанції виділяють майже вдвічі більше вуглекислого газу, ніж газові електростанції.
Британія планує закрити вугільні станції до 2024 року в рамках зусиль по досягненню своєї мети нульових викидів до 2050 року.
В Україні ж усе навпаки - уряд практично не приховує, що його завдання - підтримка вугільної галузі, яка переважно належить олігарху Ринату Ахметову. А одна з головних "зелених" енергетичних ініціатив Кабміну полягає в тому, що він хоче змінити «зелений» тариф, який виявився занадто накладним для бюджету. Однак проблема в тому, що Україна фактично змінює правила уже після початку гри - низка інвесторів зайшли на ринок ВДЕ в Україну під чіткі правила і гарантії уряду, що вони не змінюватимуться.
Не дивлячись на те, що Буславець заявила, що перемовини з інвесторами вже завершено, компромісу досягти так і не вдалося й інвестори відмовляються підписувати запропонований урядом меморандум. Загалом нинішні ініціативи України уже розкритикували наші європейські партнери та вітчизняні експерти, які стверджують, що Україна фактично згортає "зелений" енергетичний перехід.