Половина пацієнтів з важкою формою COVID-19 мала пошкодження серця

2 хв на прочитання03 Березня 2021, 09:30

Виявилося, що багато госпіталізованих із COVID-19 хворих мали підвищений рівень тропоніну у критичній фазі хвороби.

50 % хворих на коронавірус, які госпіталізуються в медичні установи, мають серйозні ускладнення в роботі серця. До такого висновку прийшли британські вчені, пише imperial.ac.uk.

Відзначимо, що у Великобританії та інших західних країнах пацієнтів із COVID-19 госпіталізують набагато рідше ніж в інших країнах Європи.  На заході  в лікарні потрапляють 10–15%, а значить, госпіталізуються найважчі. Тож експерти з Імперського коледжу Лондона й Університетського коледжу Лондона провели МРТ-дослідження пацієнтів, які потрапили до лікарень із коронавірусом у важкій формі та мали підвищений рівень тропоніну у крові.

Білок тропонін потрапляє до кровотоку після інфаркту, і саме за високим рівнем цього білка у пацієнтів із характерними симптомами діагностують серцеві напади. Виявилося, що багато госпіталізованих із COVID-19 хворих мали підвищений рівень тропоніну у критичній фазі хвороби, коли вони стикалися з так званим цитокіновим штормом або гіперреакцією імунної системи. В цілому половина пацієнтів із важкою формою COVID-19 мала пошкодження серця.

До таких пошкоджень відносили запалення серцевого м'яза (міокардит), рубцювання або відмирання тканин серця (інфаркт), а також патології кровопостачання серця (ішемія). У деяких найбільш важких пацієнтів із коронавірусом зазначалося поєднанні всіх трьох патологій.

COVID-19 не є причиною їх розвитку — у пацієнтів із важкою формою коронавірусу найчастіше вже були проблеми із серцево-судинною системою, а також діабет, гіпертонія та ожиріння.

Як відомо, у ВООЗ вважають, що до кінця поточного року пандемія точно не змінить свого агресивного темпу.

До слова, за минулу добу в Україні коронавірус діагностували у 7235 осіб.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: