Bloomberg: через відключення світла і прогнози "темної зими" ще 400 тисяч українців виїдуть закордон

1 хв на прочитання31 Серпня 2024, 20:39
ФОТО: Блекаут у Києві / censor.net

Офіційний Київ поспішає запобігти тривалим відключенням світла взимку, оскільки енергетичні проблеми тільки посилилися після найбільшого пошкодження енергетичної інфраструктури в країні.

Масовані пошкодження інфраструктури енергомереж в Україні змусили багатьох українців шукати варіанти порятунку від блекаутів. Оскільки насувається холодна, похмура, темна зима без опалення. І тисячі громадян - на валізах, у пошуках гарантій більш передбачуваного завтрашнього дня. Про це пише Bloomberg.

Цього тижня ситуація в енергетиці критично загострилася. У червні президент України Володимир Зеленський оцінив, що такі пошкодження коштують країні 80% потужностей ТЕС і однієї третини виробництва гідроенергії, що є ключовим для безперебійного постачання електроенергії.

Дизельні генератори стають нормальною частиною життя людей. А цьогоріч тривалі відключення світла, які колись були характерними для осені та зими, збереглися протягом усього літа.

"Наразі через стійку невизначеність, спричинену нападами Росії, українцям важко планувати на короткострокову перспективу, не кажучи вже про зиму, - пише видання. - 400 000 людей покинуть країну цього року через труднощі, такі як постійні відключення електроенергії та загрози енергетичній інфраструктурі".

На тлі такої ситуації енергетики дають дуже стримані прогнози і попереджають, що взимку обійтися без планових відключень не вдасться.

Влада розраховує додати один гігават децентралізованої потужності, замінивши пошкоджені великі теплові та гідроелектростанції країни сотнями менших електростанцій, які легше приховати від вогню. Цей план залежить від природного газу, який країна продовжує частково імпортувати, незважаючи на наміри вийти на самозабезпечення. Він також став більш доступним через знищення газоємних заводів і урядову заборону на експорт газу. Ціни на газ внутрішнього видобутку також залишаються стабільними.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: