Біля східних берегів острова Тайвань палеонтологи знайшли сліди гігантських древніх хижих хробаків, які мешкали на дні Тихого океану приблизно 20 млн років тому. Ці створіння виявилися дуже схожими на сучасних багатощетинкових черв'яків. Статтю з описом знахідки опублікував науковий журнал Scientific Reports.
Палеонтологи під керівництвом професора Національного університету Тайваню (Китай) Лудфіга Льовемарка проводили розкопки на північно-східному узбережжі Тайваню. Близько 5-10 млн років тому ця частина острова перебувала на дні Тихого океану. Тому вчені шукали в місцевих осадових породах сліди давньої флори і фауни часів міоцену (23,0 - 5,3 млн років тому).
У породах, які сформувалися на самому початку міоцену, приблизно 22-20 млн років тому, вчені виявили кілька сот вузьких тунелів. В середньому їх довжина доходила до двох метрів, а ширина - приблизно до трьох сантиметрів. Всі подібні структури мали характерну L-подібну форму і були заповнені піскоподібним матеріалом, який за кольором і складом відрізнявся від інших порід.
Дослідники вивчили структуру цих тунелів і реконструювали їх форму за допомогою комп'ютерного моделювання. Аналіз показав, що швидше за все це лігва великих черв'яків, які були схожі на сучасних Eunice aphroditois.
Поліхети - одні з найактивніших і помітних жителів морського дна. Як правило, це хижаки, вони нападають на жертв із засідки, зариваючись в грунті, або ж активно переслідують її. Перші представники цього класу з'явилися на Землі більше 500 млн років тому.
До слова, раніше у шматку бурштину з півночі М'янми палеонтологи знайшли найдавнішого з відомих науці світлячка. Він жив близько 100 млн років тому.