Людей 5 тисяч років тому теж хвилювали проблеми зміни клімату: що з ними сталося?
Дослідники припускають, що причиною виявленого багатого жертвоприношення є страх людей загинути від глобального похолодання.
Сотні каменів з цікавим орнаментом у вигляді сонця та рослин люди неоліту закопали у землю в надії зупинити похолодання після катастрофічного виверження вулкану. Цікаві артефакти знайшли археологи на датському острові в Балтійському морі, розташованому на південь від Швеції. Вчені знайшли і докладно описали 614 кам'яних табличок та фрагментів табличок, пише Live Science.
Більшість знайдених кам'яних табличок зроблена з чорного сланцю. Це темна рельєфна осадова порода, якою багатий острів. Ще частина знахідок зроблені з кварцу та кременю. Більшість табличок прикрашені різьбленими візерунками, що відображають сонячні та рослинні мотиви.
Подібні «сонячні камені» на острові Борнхольм знаходили і раніше. Та виявлення такого багатого "захоронення" наштовхнуло вчених на думку, що це жертвоприношення, метою якої є намагання вирішити нагальну проблему чи відвернути певну загрозу. Причиною, впевнені науковці, є виверження вулкана, що відбулося в 2910 році до нашої ери. Воно однозначно вплинуло на погоду та врожай по всій Північній півкулі.
Люди намагалися повернути сонце, зупинити радикальне похолодання та відновити сільськогосподарське виробництво. Жертвоприношення також могло бути зроблене, коли кліматична криза закінчилася як акт святкування повернення сонця.
Більше новин читайте на GreenPost.