Більшість українців економлять на інших товарах, щоб купити ліки - опитування
Особливо відчутно зростання цін на ліки вдарило по літніх людях.

Більшість українців (82%) заявляють про збільшення своїх витрат протягом останнього року, свідчать результати дослідження, проведеного компанією Gradus Research. Основними статтями підвищених витрат стали продукти харчування (85%), комунальні послуги (72%) та лікарські засоби (60%).
Особливо відчутно зростання цін на ліки вдарило по літніх людях. Серед респондентів віком від 60 років і старше більшість (78%) назвала медикаменти однією з основних категорій витрат. Найбільша частка людей, для яких витрати на ліки є ключовими, проживає у сільській місцевості (71%), тоді як у містах з населенням до 50 тисяч осіб цей показник становить 50%.
Загалом, здорожчання лікарських засобів відчули 94% опитаних українців. Для 90% респондентів це стало серйозною проблемою, що змусила їх переглянути свої витрати та вдатися до економії.
З метою заощадження коштів 79% опитаних українців вже почали шукати шляхи зменшення витрат. Найчастіше люди економлять на одязі, товарах для дому та продуктах харчування. У сільській місцевості цей процес є найбільш поширеним – 86% сільських жителів почали заощаджувати. Найменше схильні до економії жителі міст-мільйонників (72%).
Особливо складна ситуація склалася для людей віком від 60 років, серед яких 62% змушені обмежувати витрати на їжу, а серед респондентів віком 55-60 років 66% економлять на товарах для дому.
Подорожчання ліків не просто вплинуло на рівень життя населення, а й змушує людей відмовлятися від задоволення базових потреб, що може мати серйозні соціальні та медичні наслідки.
Більше новин читайте на GreenPost.







