Догори
Дати відгук

Безпечне купання у Дніпрі – на що варто звернути увагу

Під час купання можна проковтнути воду, або ж отримати зараження через відкриті рани на шкірі.  

2 хв на прочитання30 Квітня 2024, 15:28
Рівень забруднення в Дніпрі Рівень забруднення в Дніпрі
Поділитись:

Купання у прісноводних водоймах, таких як річки, озера або ставки, є популярним видом відпочинку влітку. Прісноводне середовище зазвичай вважається безпечнішим для купання порівняно з солоними водами моря чи океану.

Перш за все, важливо дотримуватися правил безпеки, а також орієнтуватися щодо безпечності складу води, адже під час купання можна проковтнути воду, або ж отримати зараження через відкриті рани на шкірі.  

Склад води у Дніпрі може значно варіюватися залежно від регіону, індустріального навантаження та впливу сільськогосподарської діяльності. Дніпро приймає стічні води з численних міст і промислових об'єктів, що може впливати на хімічний склад води та її безпеку для купання.

Забруднюючі речовини:

Часто в річці можуть бути присутні важкі метали, нітрати та фосфати, хімічні відходи від промисловості, а також бактеріологічні забруднювачі від неочищених стічних вод. Ці забруднювачі можуть впливати на безпеку води для купання та на загальний стан здоров'я водойми.

Моніторинг якості води:

В Україні діють державні програми моніторингу якості води, які регулярно перевіряють рівні хімічних і бактеріологічних забруднень у великих водоймах, включаючи Дніпро. Результати цих досліджень можуть бути доступні через місцеві екологічні агенції або відповідні урядові вебсайти.

Рекомендації для купання:

З огляду на потенційні ризики, перед купанням у Дніпрі важливо перевірити актуальну інформацію про стан води в конкретному місці. Якщо є попередження від місцевих органів або останні тести показують високі рівні забруднення, краще утриматися від купання в таких місцях. Для безпечного купання слід вибирати ділянки річки, де вода визнана придатною для рекреаційного використання.

Купання в річці Дніпро залежить від багатьох факторів, таких як місцевість, якість води та сезон. На деяких ділянках Дніпра купання є безпечним і навіть популярним серед місцевих жителів і туристів, особливо в літні місяці, коли температура води є приємною для купання. Проте в інших районах можуть бути питання забруднення або сильні течії, що робить купання небезпечним.

Рівень забруднення в Дніпрі може варіюватися залежно від промислового впливу, стічних вод та інших екологічних факторів. Місцеві органи влади часто проводять моніторинг якості води та можуть встановлювати попереджувальні знаки або закривати деякі зони для купання, якщо води не відповідають нормам безпеки.

Рівень забруднення в Дніпрі
Рівень забруднення в Дніпрі

Тому, перед тим як планувати купання в Дніпрі, рекомендується перевірити останні звіти про якість води або звернутися до місцевих властей або туристичних інформаційних центрів за актуальною інформацією про стан води в конкретній місцевості.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Африканська чума свиней Хвороби тварин Господарство
Африканська чума свиней (АЧС) активно шириться Україною: зафіксовано вже у п'ятьох областях
1 хв на прочитання3 години тому
Досвідчені дачники Як позбутися Лишайника на Садових деревах
Досвідчені дачники розповіли, як позбутися лишайника на садових деревах
1 хв на прочитання4 години тому
Суддівська вежа на місці проведення змагань із серфінгу на Олімпійських іграх у Парижі, неподалік села Теахупоо, острів Таїті, Французька Полінезія, 23 липня 2024 року. Фото: Reuters
Частина змагань на Олімпіаді пройде за 16 тисяч кілометрів від Парижа — ось як виглядає це райське місце
3 хв на прочитання5 годин тому
Фото ілюстративне
Мораторій на експорт лісу залучив величезні інвестиції — заступник голови комітету з питань економічного розвитку у ВРУ
5 хв на прочитання11 годин тому
П'ять кроків до створення живоплоту з туї
2 хв на прочитання12 годин тому
«До своєї природи» — у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини
4 хв на прочитанняВчора
На Херсонщині запрацює обладнання для переробки відходів руйнації, отримане від агентства JICA
1 хв на прочитанняВчора
Суд підтвердив, що УПЦ не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів Стародавній»
1 хв на прочитанняВчора